У Печерському райсуді Києва розпочалося судове засідання у справі екс-«регіонала» Володимира Медяника.

Про це з місця події повідомляє кореспондентка Громадського Олександра Чернова.

Суд на засіданні у вівторок розглядає клопотання про арешт Медяника.

Як зазначив адвокат, 36 годин після затримання екс-депутата сплинуло, тому він вимагає пересадити Медяника з «клітки» за стіл поруч з захисником.

В свою чергу,  прокурор стверджує, що вимоги дотримані і час затримання ще не сплинув «з моменту оформлення затримання». Підстав для звільнення особи з-під варти суд не має, вважає прокурор.

Медяник може виїхати в Луганськ або за межі країни та спілкуватися зі свідками, тому обвинувачення клопоче про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

У обвинувачення була інформація, що він збирався після затримання Єфремова виїхати в Крим, повідомив прокурор.

За інформацією прокуратури, Медяник перешкоджав досудовому розслідуванню, понад 20 годин знаходився у квартирі після оголошення про його затримання. На думку прокурора, знищував докази провини, давав інтерв'ю.

Медяник на допиті 6 серпня стверджував, що не знав Валерія Болотова, хоча на його номер з номера Медяника було відправлене смс-повідомлення у квітні 2014 року, стверджує прокурор.

Тому прокуратура вимагає для Медяника запобіжного заходу у вигляді 60 днів тримання під вартою. 

«Від першого дотстаннього слова - це неправда. З 10 допитуваних шістьох я не знаю. Болотова я бачив хіба в телевізорі та в інтернеті. Ні на яких мітінгах я не був жодного разу. На початку квітня 2014 проїхав в захоплений будинок СБУ в Луганську, хотів дізнатися, що відбувається. В СБУ я був лише один раз», - сказав у відповідь на слова прокурора сам Медяник.

«Я був одним із авторів закону, щоб звільнили будинок в СБУ в Луганську, він в Раді так і лежить.  Я покинув офіс через забастовку шахтарів Краснодонвугілля. Ні в яких сесіях, референдумах, мітингах, масових рухах я участі не брав. У мене є свідки. Нема жодного запису, фото, прямої мови. Ні в яких змовах не брав участь. Не знаю Болотова, нема в природі доказів, що я спілкувався з Болотовим. Я виступав один раз у Раді щодо урегулювання конфлікту мирним шляхом. Ще один виступ був про підвищення тарифів, яку я закінчив словами «Слава Україні!», - стверджує Медяник.

В свою чергу, захист стверджує, що у слідства немає жодних доказів змови Медяника із Єфремовим та Болотовим.

«Жодного доказу змови Медяника з Єфремовим та Болотовим немає. Ні фото, ні свідчень. Коли немає доказів, треба затримати людину, кинути за грати та змусити давати показання. Це підлість», - сказав адвокат.

Напередодні генпрокурор Юрій Луценко повідомив про затримання Медяника. 

ГПУ підозрює екс-«регіонала» Медяника у сприянні створенню «ЛНР» разом із колишнім головою фракції Партії регіонів Олександром Єфремовим.

Медяник родом з Луганська, обрався до Ради в 2012 році по мажоритарному округу, який включає частину Луганська і Краснодон.

Нагадаємо, 1 серпня Печерський райсуд Києва помістив Олександра Єфремова під варту до 28 вересня 2016 року.

30 липня Єфремова затримали в аеропорту «Бориспіль» з квитком на Відень. Він підозрюється у заволодінні майном «Луганськвугілля», у створенні терористичної організації «ЛНР» та посяганні на територіальну цілісність України.

Раніше, 14 лютого 2015 року, Генпрокуратура спільно з СБУ затримала Олександра Єфремова за підозрою у зловживанні службовим становищем за обтяжуючих обставин та службовому підробленні. 16 лютого Печерський райсуд Києва обрав йому запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на 2 місяці або заставу 3,7 млн грн.

Пізніше за Єфремова було внесено заставу, але ГПУ висунула йому нові звинувачення, зокрема, у розпалюванні міжнаціонального конфлікту.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile