Суд переніс розгляд клопотання клопотання СБУ про обрання запобіжного заходу полковнику Збройних сил Івану Без’язикову, якого обвинувачують у співпраці з «ДНР», через його термінову госпіталізацію

Шевченківський районний суд Києва переніс розгляд клопотання СБУ про обрання запобіжного заходу полковнику Збройних сил Івану Без’язикову, якого обвинувачують у співпраці з «ДНР», на 14 грудня. Таке рішення було прийняте через термінову госпіталізацію Без'язикова, в якого виявили загострення проблем з жовчним міхуром.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

На переконання захисту, Без’язикова необхідно було негайно випустити для вільного знаходження у судовій залі через порушення під час його затримання.

Справа наліво: теща, адвокат, мати і дружина Без'язикова

Адвокати вважають, що процедура не відповідала законним вимогам — Без’язикова спершу затримали, а вже потім сповістили про підозру.

Також захист зазначив, що перше кримінальне провадження проти полковника ЗСУ щодо співпраці з самоназваною «ДНР» у 2015 році було закрите за відсутністю доказів.

Суд задовольнив вимогу захисту і звільнив Без’язикова з клітини.

За словами захисту, текст підозри базується лише на свідченнях колишніх полонених Руслана Косинського та Павла Гаркавенка. На них же базується і звинувачення.

Сам Без’язиков розповів суду, що перебував із Гаркавенком у полоні в Донецьку. На його переконання, Гаркавенко надав неправдиві свідчення через психічний розлад.

«Сам він потребує психічної експертизи, в мене склалося таке враження у полоні. Він не хотів повертатися в Україну, це можуть засвідчити волонтери. Його доводилося стримувати від суїциду», — сказав він.

Він також зазначив, що свідчення Косинського також сумнівні.

«Наступного дня після мого звільнення з полону в нас була очна ставка за присутністю працівників СБУ. Тоді Косинський нічого не сказав про мої ніби злочини», — сказав Без’язиков.

Адвокат Олег Веремієнко поставив під сумнів неупередженість судді та наголосив на необхідності її відводу.

Раніше повідомлялося, що військового розвідника, полковника ЗСУ, звільненого з полону бойовиків влітку 2016 року, Івана Без'язикова затримали за підозрою у співпраці з так званою «ДНР».

Під час перерви Без'язикову стало погано. За результатом обстеження лікарями швидкої допомоги його вирішили госпіталізувати. У підсудного виявили проблеми з жовчним міхуром.

Адвокат висловив переконання, що Без'язикову потрібна операція. Суд дозволив госпіталізацію.

Розгляд справи перенесений на 14 грудня, 9:00.

Нагадаємо, що 5 липня  полковника ЗСУ Без’язикова було звільнено з полону бойовиків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «В полоні я боявся, щоб мене не вивезли до Росії» | Історія полковника Без`язикова.

Поділитись: