УКРАЇНА

Главі ДФС Насірову обрали запобіжний захід: як це було

7 березня, 2017 16:59
УКРАЇНА/Главі ДФС Насірову обрали запобіжний захід: як це було
Зберегти
Вигляд
У Солом’янському суді Києва продовжується засідання у справі глави Державної фіскальної служби Романа Насірова.

Солом’янський районний суд міста Києва заарештував відстороненого голову Державної фіскальної служби Романа Насірова на 60 днів з можливістю внесення застави у 100 млн гривень. 

Відповідне рішення ухвалив суддя Бобровник, повідомляє з зали суду кореспондент Громадського.

Таким чином суд частково задовільнив клопотання прокурорів САП, які вимагали арешт та заставу у 2 млрд гривень. 

Нагадаємо, що Насірова підозрюють у наданні розстрочки для депутата Онищенка, що призвело до збитків бюджету на 2 млрд гривень.

Громадське слідкувало за подіями в суді протягом понад 14 годин: 

3.30 Активісти запалили фаєр під будівлею суду, звідки Насірова відправили в Лук'янівське СІЗО. 

За словами депутата Мустафи Найєма, рішення суду є перемогою. Водночас, сума застави активістів та сторону обвинувачення не влаштовує.3.13 Суддя оголосив вирок про арешт голови ДФС Насірова.

3.05 Насіров зняв бінт і показав катетер на руці. 

2.58 Насіров: я спілкувався з Онищенком, коли був народним депутатом. Один чи два рази ми спілкувалися, коли я був головою ДФС. Але більше року ми вже не підтримуємо зв'язок.

Також відповідаючи на запитання Громадського, Насіров заявив, що не має нерухомості за кордоном. 

2.41 Насіров: я буду звертатися до Європейського суду з прав людини, оскільки те, що відбувалось останні 4-5 діб викликає питання до судочинства і до НАБУ.

02.32 Насіров заявляє, що НАБУ обрала непопулярний орган ДФС, щоб зробити на цьому піар. «Головним свідком у цій справі може бути тільки Онищенко, який може підтвердити неправдивість обвинувачення», — заявив глава ДФС. 

02.20 Прокурор НАБУ наголосив, що Насіров надав Онищенку розстрочку, що дозволило йому рік ухилятися від податків. Після цього суддя оголосив, що суд йде до дорадчої кімнати.

02.10 Захист Насірова наголошує, що умови обрання запобіжного заходу є «катуванням» підзахисного. 

22.59 Адвокати знов просять перенести слухання про обрання запобіжного заходу Насірову. Однак суддя відмовив у перенесенні розгляду. 

22.07 Прокурор САП заявив, що Насіров має відшкодувати розстрочку, яку отримав народний депутат Олександр Онищенко.

«Онищенко далеко, тому збитки доведеться відшкодовувати Насірову. Розстрочку отримав Онищенко, а платити мала держава», — зазначив він.

21.06 НАБУ і САП просять суд обрати для Насірова арешт із заставою 2 млрд грн і одягнути «браслет».

18.50 Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомив, що Насіров є підданим Великої Британії та Угорщини. Адвокати, в свою чергу просять не долучати відповідні документи до справи. За їх словами, на фотокопії паспорта не співпадає підпис, неправильно вказане місце народження Насірова.

18.30 Порошенко заявляє, що оголошення підозри Насірову відбувається без його інформування і хвалить антикорупційні органи. 

18.19 Кінологи не знайшли вибухівки в будівлі Солом'янського райсуду.

17.49 З будівлі, де суд обирає запобіжний захід Насірову, почалася евакуація через повідомлення про замінування.

17:32 У свою чергу, Насіров заявив, що збирається подавати скаргу щодо лікаря, який без дозволу розголосив результати медичного огляду глави ДФС.

17:21 У суді як свідка допитали старшого наукового співробітника Інституту кардіології імені академіка Стражеска Максима Соколова.

За його словами, на момент огляду ніяких об'єктивних даних про загрозу життю Насірова не було.

14:34 Засідання з обрання запобіжного заходу главі ДФС Насірову продовжується.

14:30 Суд відмовив у задоволенні клопотання захисту глави Державної фіскальної служби Романа Насірова про проведення судово-медичної експертизи щодо визначення стану здоров’я підозрюваного. 

12:30 Засідання у Солом’янському суді поновилось. Тепер главі ДФС Насірову обирають запобіжний захід.

11:58 Наразі в суді очікують продовження розгляду клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро щодо обрання запобіжного заходу Роману Насірову.

11:40 Суддя Солом'янського райсуду Києва Олена Букіна відхилила клопотання захисту глави Державної фіскальної служби Романа Насірова про відвід судді Солом'янського райсуду Олександра Бобровника. Також в документі зазначається, що рішення остаточне і оскарженню не підлягає.

11:01 Насіров до зали засідань прийшов сам, хоч і за допомогою медиків, на попередніх засіданнях його завозили на ношах.

Нагадаємо, що ввечері 5 березня в Києві під Солом’янським судом влаштували акцію протесту, учасники якої вимагали обрати запобіжний захід голові ДФС Роману Насірову.

Згодом адвокати заявили, що Насіров залишатиметься в приміщенні суду до ранку, поки не продовжиться засідання щодо обрання йому запобіжного заходу.

Раніше, 5 березня, адвокати голови ДФС Насірова заявили про відвід судді. Згодом прес-секретарка Солом’янського районного суду Києва Яна Квітченко повідомила, що продовження розгляду справи Насірова відбудеться 6 березня, тому що в неділю немає другого чергового слідчого судді, який би міг розглянути питання про відвід судді за клопотанням адвокатів Насірова, 72-годинний термін затримання якого спливає сьогодні пізно ввечері. 

Як сказав Громадському суддя Олександр Бобровник, 5 березня нема чергового слідчого судді, тому засідання у справі Насірова вже не буде. У той же час, джерела в САП повідомили Громадському, що затягується обрання судді для вирішення питання відводу.

Нагадаємо, що 2 березня детективи НАБУ обшукали офіс Держфіскальної служби та вручили підозру главі ДФС Роману Насірову.

Це відбувалося в рамках розслідування кримінального провадження, пов’язаного з неправомірними, на думку слідства, рішеннями голови ДФС Романа Насірова про розстрочення податкових боргів підприємствам народного депутата Олександра Онищенка.

Як повідомив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, за даними слідства, Насіров завдав збитків бюджету на 2 млрд гривень.

Кабмін відсторонив Насірова від посади на період слідства.

Пов`язані новини