Суддя Лариса Гольник
Фото:

facebook Лариси Гольник

Велика Палата Верховного Суду України скасувала попереднє рішення Вищої ради правосуддя щодо винесення догани судді Ларисі Гольник. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив адвокат судді Роман Маселко.

Раніше Гольник отримала догану за публікації у Facebook та «зрив зборів суддів Октябрського райсуду Полтави». 23 травня Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя винесла рішення про догану для Лариси Гольник та позбавлення її доплат на 1 місяць.

Через таке покарання суддя не змогла взяти участь у конкурсі до Антикорупційного суду.

Місцеве видання «Полтавщина» повідомило, що якби скаргу не задовольнили, то суддя звернулась до Європейського суду з прав людини.

Як повідомила Гольник у коментарі Громадському, тепер це рішення має затвердити Вища рада правосуддя, яка раніше винесла їй догану. Також вона додала, що рішення їй винесли незаконно, оскільки викривач не може бути притягнутий до дисциплінарного покарання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Справа честі»: Як полтавська суддя повстала проти корупції та беззаконня.

У травні минулого року Лариса Гольник звернулася до правоохоронців із заявою, що міський голова Полтави Олександр Мамай намагався «вирішити» питання відкритого проти нього адмінпровадження.

Суддя задокументувала спілкування з мером на приховану камеру. На відео людина, яка нібито є Мамаєм, каже, що вважає, що «потрібно закрити цю справу».

Водночас сама Гольник заявила, що голова суду — Олександр Струков — «сприяє стороні» Мамая. Саме Струков написав скарги на Гольник щодо її постів у Facebook.

Поділитись: