ENRU

Суд скасував вирок засудженому до 13 років в'язниці бойовику «ДНР» з Бразилії

Апеляційний суд Києва скасував вирок бразильцю Рафаелеві Маркусу Лусваргхі, засудженому за участь у бойових діях на Донбасі на боці бойовиків «ДНР».

Про це повідомляє прес-служба Апеляційного суду.

Рішення було ухвалене 18 серпня. 

«За результатами апеляційного розгляду колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста Києва постановила: апеляційні скарги захисника в інтересах Рафаеля Маркуса Лусваргхі та обвинуваченого Рафаеля Маркуса Лусваргхі — задовольнити», — йдеться в повідомленні.

Цим рішенням вирок Печерського райсуду Києва від 25 січня 2017 року щодо Лусваргхі — скасовано.

Крім того, суд призначив новий розгляд в суді першої інстанції.

Згодом в Аппеляційному суді пояснили, що рішення про скасування вироку Печерського суду було ухвалене у зв'язку з тим, що «вирок суду першої інстанції щодо Рафаеля Маркуса Лусваргхі не відповідає вимогам законності».

Також колегією суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста Києва встановлено, що судом першої інстанції порушено право обвинуваченого Лусваргхі на захист.

Бразильцю Лусваргхі продовжили запобіжний захід у виді тримання під вартою на 60 діб, починаючи з 17 серпня по 15 жовтня.

Нагадаємо, українські правоохоронці затримали бразильця Лусваргхі в жовтні минулого року в аеропорту «Бориспіль» відразу після його прибуття в Україну з Бразилії.

Відео затримання Лусваргхі

Слідство встановило, що з вересня 2014  — по травень 2015 року він перебував у складі 1-го мотострілецького батальйону «Вікінг» 1-ї бригади «ДНР».

У січні цього року Печерський суд Києва засудив громадянина Бразилії Рафаеля Маркуса Лусваргхі до 13 років в'язниці.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram