Дзержинський райсуд Харкова 26 грудня звільнив в рамках підготовки до обміну полонених з-під варти обвинуваченого в потрійному вбивстві Максима Мисяка.

Про це повідомив юрист Харківського антикорупційного центру Володимир Рисенко.

Відповідно до клопотання, яке оприлюднив юрист, прокурор просив змінити Мисяку запобіжний захід на особисте зобов’язання «з метою реалізації мирного плану президента України, на виконання покладених на Об’єднаний центр з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб у районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони».

Зазначимо, що Мисяка обвинувачують у вбивстві у Харкові підприємців Ярослава Бисагу в 2013 році, Євгена Словневського та Олега Литвинова в 2014 році.

Нагадаємо, 23 грудня на переговорах у Мінську Тристороння контактна група домовилася про обмін полонених між Україною та самопроголошеними «Л/ДНР» до кінця 2019 року. Зеленський заявив, що обмін запланований на 29 грудня, однак остаточні списки досі не узгоджені.

Раніше суд Дніпра звільнив із під варти підозрювану у держраді українку Дар'ю Мастікашеву. За словами адвоката Валентина Рибіна, її готують до обміну.

Раніше два джерела, дотичних до судової справи про розстріли на вулиці Інститутській в Києві, розповіли hromadske, що українська сторона планує передати бойовикам «ДНР» і «ЛНР» колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року, в межах обміну полонених. Йдеться про Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна, які перебувають під вартою, а також Сергія Тамтуру й Олександра Маринченка, які залишаються під цілодобовим домашнім арештом.

Поділитись: