Двом фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» другої бахчисарайської групи Едему Смаїлову і Серверу Мустафаєву підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя продовжив арешт до 9 квітня.

Про це йдеться на Facebook-сторінці правозахисної організації «Кримська солідарність». Згідно з повідомленням організації, засідання суду проходило в закритому режимі.

21 травня 2018 року російські силовики затримали в анексованому Криму координатора «Кримської солідарності» Сервера Мустафаєв і кримського татарина, мусульманина Едема Смаїлова. Їх звинуватили в участі у ісламській організації «Хізб ут-Тахрір», яка визнана в Росії терористичною.

У грудні 2018 року російський «суд» Сімферополя продовжив на два місяці арешт Мустафаєву і Смаїлову. Вони мали залишатися в СІЗО до 9 лютого 2019 року.

24 грудня 2018-го року підконтрольний Кремлю суд у Криму виніс вирок учасникам іншої групи «справи Хізб ут-Тахрір». Тоді Енвера Мамутова засудили до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Ще трьох фігурантів Рустема Абільтарова, Ремзі Меметова та Зеврі Абсеітова — до 9 років колонії суворого режиму.

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США.

Поділитись: