Суд у столиці Південно-Африканської Республіки — Преторії — постановив, що частина обмежень, уведених урядом країни через епідемію коронавірусу, є «неконституційними та недійсними».

Про це повідомляє BBC.

Зокрема, обмеження щодо відвідування похоронів, заборони вуличної торгівлі та заняття спортом суд визнав «нераціональними» і дав уряду два тижні на їхній перегляд.

«Обмеження… в значній кількості випадків раціонально не пов’язані з метою зменшення кількості заражених чи обмеження поширення вірусу», — йдеться в рішенні суду.

Своєю чергою, уряд Південної Африки вже пообіцяв переглянути карантинні умови, але додав, що наразі вони зберігатимуться.

Південна Африка після початку епідемії коронавірусу ввела один із найжорсткіших карантинів у світі, зазначає BBC. Наразі там хворіли чи хворіють коронавірусною хворобою майже 36 тисяч людей (за населення в понад 58 мільйонів), з них 755 померли.

Від початку цього тижня в країні послабили коронавірусні обмеження — дозволили купувати алкоголь, але лише для споживання вдома, а також збиратися групами, але лише для роботи, релігійних обрядів і похорон.

Станом на 3 червня з початку епідемії у світі коронавірус підтвердили у 6 млн 452 тисяч 390 людей. З них 3 млн 66 тисяч 696 пацієнтів уже одужали, а 382 479 — померли від ускладнень. Наразі від коронавірусного захворювання продовжують лікуватися трохи більш як 3 млн людей.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: