Життя

Суд у справі «діамантових прокурорів» відмовився викликати на допит Сакварелідзе і Грицака

Життя/Суд у справі «діамантових прокурорів» відмовився викликати на допит Сакварелідзе і Грицака
Зберегти
Вигляд

Суд у справі «діамантових прокурорів» відхилив клопотання адвоката Олександра Корнійця Артема Федосіна про допит екс-заступника генпрокурора Давида Сакварелідзе у якості свідка у суді, повідомляє кореспондент Громадського із зали суду.

Клопотання про допит Сакварелідзе адвокат оголосив під час засідання. Серед інших свідків, яких захист попросив допитати в суді слідчі, які проводили негласні слідчі дії.

Справу «діамантових прокурорів» сам Корнієць назвав «продовженням політичної справи 2013 року». Зокрема він попросив викликати до суду старшого слідчого групи слідчих Сергія Трофанюка, який, за словами Корнійця, може сказати хто і які вказівки йому давав на початку кримінального провадження.

Також Корнієць просить допитати декількох суддів Печерського райсуду, які могли б, на його переконання, надати інформацію про те, як чинився на них тиск.

Він також хоче викликати суддю, яка призначила йому тримання під вартою та «непомірну заставу».

Серед інших свідків Корнієць хотів також бачити голову СБУ Василя Грицака.

«Він може повідомити як доповідали йому про справу проти мене», — зазначив Корнієць, додавши, що обшуки у нього відбулися за 2 дні після призначення Грицака на посаду.

Натомість прокурор Яніс Сімонов назвав долучення цих свідків передчасним.

«Дивно, що в цьому списку немає Шокіна, який був генпрокурором і також ознайомлений зі справою», — прокоментував прокурор.

Після цього суд відхилив всі клопотання захисту Корнійця про виклики свідків.

Раніше Сакварелідзе заявив, що справу «діамантових прокурорів» можуть розвалити в суді. За його словами, у справі відбувається тиск і на журналістів.

Також Сакварелідзе заявляв, що у ГПУ звільняють усіх слідчих у справі «діамантових прокурорів». Сакварелідзе також неоднарозово вказував, що Віктор Шокін тисне на нього по справі «діамантових прокурорів».

Разом з тим, Сергій Козаченко, адвокат Шапакіна заявляв, що екс-заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе вимагав компрометуючі дані проти генпрокурора.

/фото Громадське/

Пов`язані новини