УКРАЇНА

Суд у справі скверу Небесної сотні затягується до 8 червня

УКРАЇНА/Суд у справі скверу Небесної сотні затягується до 8 червня
Зберегти
Вигляд
lead
У справі виявилось три земельні ділянки – одна під забудову і дві під сквер

Господарський суд міста Києва призначив наступне судове засідання щодо землі скверу Небесної сотні на 8 червня.

Це зроблено для того, щоб прокуратура і київська міська рада підготували додаткові матеріали, передає кореспондент Громадського.

Зауважується, що раніше розглядали одну земельну ділянку під забудову, а їх у справі виявилось три – одна під забудову і дві під сквер. І тепер необхідно визначити їх статус.

Також кореспондент повідомляє, що під будівлею суду відбулась акція на підтримку скверу Небесної сотні та подальшої долі історичного центру Києва.

 

 

«Сьогодні відбулася класична технологія затягування процесу», – сказала одна з організаторів акції, засновник проекту «Місто-сад» Женя Кулеба.

Раніше Господарський суд Києва заарештував ділянку по вулиці Михайлівській, 24-26, на якій розташований сквер Небесної сотні, повідомляє прокуратура міста Києва.

Нагадаємо, що земельна ділянка знаходиться в межах Державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ», на території пам’ятки археології національного значення – Культурний шар Города Ярослава, в межах охоронної зони ансамблю споруд Софіївського собору у Києві та належить до земель історико-культурного призначення національного та місцевого значення.

Ділянки по вулиці Михайлівській, 24-26 30 березня 2007 були передані для реконструкції та облаштування скверу, будівництва готельно-офісного комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського, торговельного, соціального призначення, з наземними і підземним паркінгами.

Місцеві жителі в 2014 році своїми силами і за власні кошти облаштували сквер Небесної сотні по вулиці Михайлівській, 24-26.

Разом з тим, рішення суду від 14 жовтня 2014 року залишило в силі плани забудовника з будівництва.

31 травня 2015 року мер Києва Віталій Кличко запевнив, що у сквері Небесної сотні на вулиці Михайлівській, який облаштували власними зусиллями місцеві мешканці та волонтери, нічого не будуватимуть.

24 вересня 2015 року Київрада розірвала договір оренди земельних ділянок по вулиці Михайлівській, 24-26 з ТОВ «УКРінвестресурс» та створила там сквер. Тоді у Київраді запевнили, що прийняте рішення унеможливлює забудову скверу на честь Героїв Небесної сотні.

Пов`язані новини