У США винесли рішення у справі про право мавпи претендувати на авторство селфі, яке вона зробила на камеру американського фотографа Девіда Слейтера.

У США винесли рішення у справі про право мавпи претендувати на авторство селфі, яке вона зробила на камеру американського фотографа Девіда Слейтера.

Як пише Hollywood Reporter, суд відхилив позов організації із захисту прав тварин PETA, яка представляла інтереси мавпи на прізвисько Наруто.

«Мавпа — як і інші тварини — не може подавати судові позови, оскільки не має статусу відповідно до закону про авторське право», — цитує видання рішення суду.

Тяганина щодо цієї справи тривала декілька років, а нещодавно сторони дійшли до тимчасової взаємної згоди. Тоді фотограф добровільно погодився пожертвувати 25% від майбутніх гонорарів благодійним організаціям, які захищають середовище проживання макак.

Проте минулого тижня Апеляційний суд США опублікував заяву про те, що все-таки розгляне справу, аби встановити юридичний прецедент.

Знамените «мавпяче Селфі», яке і було предметом спору між Слейтером і PETA, було зроблене в 2011 році. Під час поїздки в Індонезію фотограф залишив камеру диким мавпам, щоб подивитися, що з цього може вийти. У результаті один з павіанів зняв серію автопортретів, деякі з яких виявилися вдалими.

Поширенням фото спершу займалося агентство Caters News, але незабаром знімок потрапив в безкоштовну колекцію Wikimedia. Вимоги Слейтера видалити фотографію там відкинули, заявивши, що її автор — мавпа, а значить знімок є суспільним надбанням.

У 2015 році до суперечок про авторство фотографії підключилася PETA. Організація від імені Наруто подала позов до фотографа, заявивши, що саме мавпа — законний власник знімку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розробники створили сервіс для запобігання крадіжок авторських фото

Поділитись: