Війна / Крим

Суд в анексованому Криму продовжив арешт кримськотатарському активісту Мемедемінову

Війна/Крим/Суд в анексованому Криму продовжив арешт кримськотатарському активісту Мемедемінову
Зберегти
Вигляд
Так званий Київський районний суд в анексованому Росією Криму продовжив арешт кримськотатарському активісту і блогеру Наріману Мемедемінову до 16 березня.

Активіста залишили під вартою оскільки він може «втекти на територію України», зазначила «Кримська солідарність».

«Суд повернувся з дорадчої кімнати, зачитує рішення: продовжити запобіжний захід до 16 березня 2019 року», — йдеться в повідомленні.

Засідання провели у відкритому режимі. За словами прокурора, Мемедемінова звинувачують у «тяжкому злочині», а саме, він висвітлював діяльність організації «Хізб ут-Тахрір».

Водночас сам Мемедемінов зазначив, що втекти він не може, адже обидва його паспорти у відділенні Федеральної служби безпеки.

Нагадаємо, 22 березня 2018 року в будинку Мемедемінова російські силовики та правоохоронці провели обшук. Після чого його відвезли на допит в управління ФСБ Росії в Сімферополі, а 24 березня взяли під варту.

Затриманому висунули звинувачення у «публічних закликах до здійснення терористичної діяльності». Кримінальну справу на нього завели за те, що він у 2014 році як блогер публікував відео про події на анексованому півострові й виставляв їх в YouTube.

Правозахисники, журналісти, блогери вимагали від Росії та підконтрольної їй влади анексованого Криму негайного звільнити Мемедемінова. Україна закликала звільнити кримськотатарського активіста Мемедемінова.

У лютому 2016 року в будинку Мемедемінова вже проводили обшук. Мемедемінова притягували до відповідальності за нібито участь в несанкціонованому мітингу 13 квітня 2017 року поблизу будинку Сейдамета Мустафаєва, в якого на той час проводили обшук. Тоді біля будинку зібралася велика кількість кримських татар, серед них був і Наріман Мемедемінов.

13 липня 2017 року підконтрольний Росії Бахчисарайський районний суд розглядав адміністративну справу проти кримськотатарського активіста. Тоді Його засудили до штрафу в 10 тисяч рублів нібито за участь у несанкціонованій акції.

/Марко Погуляєвський

Пов`язані новини