Трагедія 2 травня в Одесі: оголосили вирок колишньому міліціонеру, причетному до організації заворушень

Колишній начальник міліції громадської безпеки Одеси Дмитро Фучеджи, 20 травня 2010 року
Колишній начальник міліції громадської безпеки Одеси Дмитро Фучеджи, 20 травня 2010 рокуОлексій Кравцов / УНІАН

Приморський суд Одеси оголосив вирок колишньому начальнику міліції громадської безпеки Одеси Дмитру Фучеджи, який причетний до масових заворушень 2 травня 2014 року.

Першим про вирок повідомив очільник громадської організації «Зелений лист» Владислав Балінський. Він також був експертом «Групи 2 травня», що займалася розслідуванням трагедії.

Згодом деталі оприлюднив Офіс генпрокурора. Так, Фучеджи заочно засудили до 15 років ув'язнення. Також у нього відібрали право обіймати посади в правоохоронних органах протягом 3 років, позбавили звання «полковник міліції» та зобов'язали сплатити штраф.

Суд визнав Фучеджи винним у співучасті в організації масових заворушень за попередньою змовою групи осіб; зловживанні владою; пособництві в захопленні державних будівель; втручанні у діяльність працівника правоохоронного органу.

Крім того, суд повністю задовольнив цивільні позови потерпілих на понад 330 тисяч грн.

Що за справа?

Прокуратура передала справу Фучеджи до суду у вересні 2022 року. Йому інкримінували співучасть в організації масових заворушень, зловживання владою, пособництво в захопленні державних будівель, а також втручання в діяльність працівника правоохоронного органу (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 294, ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ст. 341, ч. 2 ст. 343 КК України).

Слідство встановило, що Фучеджи сприяв безперешкодному вчиненню представниками руху «Антимайдан» масових заворушень у районі російського академічного театру на вулиці Грецькій в Одесі 2 травня 2014 року. Тоді 8 людей зазнали вогнепальних поранень, шестеро з них загинули.

Також він не зупинив масові заворушення, які вчиняли підпорядковані йому підрозділи міліції. Крім того, 4 травня Фучеджи сприяв представникам «Антимайдану» в захопленні приміщення Одеського міського управління міліції та у звільненні затриманих за підозрою у вчиненні масових заворушень.

У липні 2017 року журналісти hromadske дізналися, що Фучеджи отримав громадянство росії. В рф відмовилися екстрадувати ексміліціонера.

Загалом 2 травня 2014 року під час сутичок у центрі Одеси та пожежі в Будинку профспілок загинули 48 людей. Ще близько 200 зазнали поранень.