Життя

Суд відхилив апеляцію у справі ймовірного виконавця вбивства «Сармата» Ломаки

Громадське
Життя/Суд відхилив апеляцію у справі ймовірного виконавця вбивства «Сармата» Ломаки
Зберегти
Вигляд
Запорізький апеляційний суд відхилив апеляційну скаргу захисту Миколи Ломаки — підозрюваного у вбивстві Віталія Олешка «Сармата», щодо зміни запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Про це передає кореспондентка Громадського із зали апеляційного суду.

У залі засідання організували відеозв’язок з підозрюваним із Криворізького СІЗО та з його адвокатом Юрієм Черкавським, який перебував у Кіровському райсуді Дніпра.

Адвокат підозрюваного просив звільнити Ломаку з-під варти під цілодобовий домашній арешт.

Відеозв’язок з Миколою Ломакою із Криворізького СІЗО та з його адвокатом Юрієм Черкавським   

Громадське

Також сторона захисту зауважила, що Ломака був вивезений до Криворізького ізолятору без попередження.

«Ломака був вивезений без попередження, тому ми вважаємо, що є всі підстави для скасування даної ухвали», — сказав адвокат Юрій Черкавський.

Також адвокат зазначив, що його підзахисний має дружину та літню матір, за якою доглядає жінка і додав,  що його підзахисний тривалий час знаходиться під вартою, але ніяких слідчих дій не проводять.

Сам Ломака казав, що не винний і не знав про злочинні плани Артема Матюшина.

Натомість прокурор Антон Купенко зазначив, що слідством було проведено понад 100 досліджень і близько 30 експертиз.

«Є підстави вважати, що їхня поїздка мала прихований характер, а не розважальний. Пан Ломака перебував за кермом Таврії, яку використовували для вчинення злочину. Він сидів за кермом, поки Матюшин вийшов і здійснив постріли. Він чув постріли. Будь-яка інша людина задала б питання «Що трапилось?». Однак пан Ломака продовжив рух. Потім усі четверо пересіли на Мазду і покинули Бердянськ», — сказав прокурор.

Також прокурор наголосив на тому, що слідство встановило факт видалення відеозаписів із камер спостереження готелю «Євро» саме за ті три дні, коли там перебували четверо підозрюваних у вбивстві «Сармата» і видалені вони були за півгодини після скоєння  вбивства Віталія Олешка.

Микола Ломака, 3 серпня 2018 року   

Громадське

Прокурор наголосив на ризиках втечі підозрюваного, переховування від слідства, тиску на свідків та знищенню речових доказів.

Вислухавши усі сторони головуючий суддя Юрій Грипас залишив скаргу без задоволення до 20 січня 2019 року.

Сьогодні, 8 січня, Запорізький апеляційний суд відхилив скаргу підозрюваного Максима Владимиренкова та переніс розгляд скарги Олександра Обухова.

Нагадаємо, 31 липня в день вбивства Віталія Олшека поліція затримала чотирьох підозрюваних у вбивстві «Сармата» Артема Матюшина, Олександра Обухова, Миколу Ломаку та Максима Владимиренкова.

Микола Ломака  є уродженцем Павлограду та проживав у Дніпрі.

За даними слідства його підозрюють в участі в умисному вбивстві, скоєному за попередньою змовою групою осіб і сам він за даними слідства був за кермом «Таврії», яка була на місці злочину і на якій пізніше тікав підозрюваний Артем Матюшин.

Згодом Матюшин та Ломака покинули автівку, а самі пересіли у «Мазда-6» під керівництвом третього підрзрюваного Обухова і де вже перебував четвертий підозрюваний Владимиренков. На цьому авто їх затримали у Василівці.

Наприкінці серпня один з чотирьох підозрюваних Артем Матюшин зізнався у скоєному та дав викривальні покази на ймовірного організатора злочину — бердянського бізнесмена Михайла Сігіду. Його затримали на початку вересня.

3 січня Запорізький апеляційний суд відхилив скарги захисників Сігіди з проханням звільнити підозрюваного з під варти.

У грудні поліція затримала, а суд арештував шостого фігуранта справи вбивства «Сармата» ймовірного замовника — Євгена Бродського.

26 грудня начальник кримінальної поліції України В’ячеслав Аброськін в інтерв’ю Громадському назвав прізвище нового фігуранта справи вбивства учасника бойових дій, активіста Віталія Олешка «Сармата». Ним виявився 37-річний мешканець Дніпра, колишній представник батальйону «Торнадо» Віктор Власюк. Він за даними слідства очолює злочинне угруповання Дніпра, до якого входили ймовірні виконавці вбивства Віталія Олешка, теж колишні «торнадівці». Попередньо до Бердянська виїжджала ще одна група, яка стежила за Олекшком. У складі неї також був Олександр Обухов.

Пов`язані новини