Життя

Суд відхилив відеозапис затримання Савченко

Життя/Суд відхилив відеозапис затримання Савченко
Зберегти
Вигляд

Донецький міський суд Ростовської області Росії відхилив клопотання адвокатів народного депутата України, льотчиці Надії Савченко про перегляд відеозапису затримання їхньої підзахисної в Луганській області України влітку 2014 року.

Таке рішення суддя пояснив тим, що вивчення відеозапису «не означає, що захист щось отримає», передає «Радіо Свобода».

Раніше адвокати Савченко представили докази того, що вона була викрадена з території України і вивезена до Росії. За їхніми даними, до викрадення причетний лідер так званої «ЛНР» Ігор Плотницький, а також кілька російських слідчих, зокрема, підполковник ФСБ Сергій Почечуєв.

Відповідні документи були надані захисту українською стороною. Проте суд відмовився долучати їх до матеріалів справи, як і докази того, що Савченко не могла коригувати вогонь із радіовежі, в чому її звинувачують, оскільки на цю вежу фізично неможливо вилізти.

У Росії Надію Савченко звинувачують у причетності до вбивства двох співробітників ВДТРК і незаконному перетині російського кордону. Вона всі звинувачення відкидає.

Нагадаємо, 17 грудня суд продовжив арешт Савченко до 16 квітня. Після цього вона оголосила голодування – третє від моменту її арешту влітку 2014 року. Адвокати Савченко повідомляють, що їхня підзахисна втратила вже понад 15 кілограмів ваги. За їхніми словами, вона відчуває болі в животі і напади нудоти.

Пов`язані новини