Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження у справі за позовом до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова щодо неподання до Верховної Ради подання про звільнення останнього. Головною претензією, про яку йдеться у позові, є незнання державної мови.

Суд розглядатиме адміністративну справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін задля швидкого вирішення.

Згідно з Кодексом адміністративного судочинства України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження не довше 60 днів із дня відкриття провадження.

Згідно з даними реєстру, позов до суду подала 5 березня Олена Халаґєра. У базі YouControl людина з таким іменем є співвласницею (50%) адвокатського об’єднання «Айлекс», а інший співвласник об'єднання, Ростислав Попович, є членом Ради громадського контролю Державного бюро розслідувань.

Позивачка просить суд визнати протиправними дії Авакова, а саме порушення положень ст. 7 Закону України «Про Кабінет Міністрів України», що стосуються вимог до членів Уряду (Стаття 7 визначає, що членами Кабінету Міністрів України можуть бути громадяни України, які мають вищу освіту та володіють державною мовою, не мають судимості, не можуть суміщати роботу). Також вона просить суд визнати протиправною бездіяльність Гройсмана щодо нездійснення контролю за діяльністю Авакова та неподання до Ради подання про його звільнення. Вона просить суд зобов’язати Гройсмана внести до парламенту відповідне подання.

У коментарі Громадському Олена Халаґєра підтвердила, що подала позов.« Свій мотив пояснює так: У зв’язку з тим, що я працюю в Вінниці й за кордоном, у Польщі, я бачу, що люди в Україні не мають належного рівня життя». 

На питання, чим покращить життя українців звільнення Авакова, Халаґєра сказала: «Зміниться керівництво МВС, будуть (при призначенні на посади — ред.) дотримуватись вимог законодавства, зокрема вимог щодо знання державної мови».

Як повідомила Халаґєра, незнання державної мови Арсеном Аваковим — це єдина його невідповідність займаній посаді, на якій наголошується в позовній заяві.

Поділитись: