Суддя Печерського районного суду Віталій Писанець не розглянув клопотання Генеральної прокуратури про обрання запобіжного заходу підозрюваним у справах Євромайдану

Суддя Печерського районного суду Віталій Писанець не розглянув клопотання Генеральної прокуратури про обрання запобіжного заходу двом чинним працівникам Нацполіції та екс-працівнику МВС, яких підозрюють у вчиненні злочинів під час Євромайдану.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Засідання щодо першого підозрюваного, екс-співробітника МВС, Сергія Поготова було призначене на 15:00, однак з того часу і досі, за словами секретаря судового засідання, суддя Писанець перебуває у нарадчій кімнаті по іншій справі.

«Судове засідання було призначене на 15:00. Близько 17:00 секретар судового засідання повідомив, що засідання щодо першого підозрюваного має відбутися у понеділок 2 жовтня о 12:00», — розповів прокурор департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Олександр Ковальчук.

«Як повідомив секретар, спершу — суддя не може вийти, потім — суддя перебуває у нарадчій кімнаті. Ми розуміємо, що стосовно інших двох підозрюваних теж не будуть розглядатися клопотання», — сказав він.

Прокурори повідомили, що оскільки судом не було обрано запобіжного заходу, у них немає підстав затримувати чи утримувати підозрюваних.

«Ні секретар, ні суддя нам досі не повідомили, чи відбудуться два інші судові засідання», — заявив Ковальчук.

За словами прокурорів, підозрювані можуть втекти, оскільки їм загрожує довічне позбавлення волі.

Прокуратура клопотала про запобіжний захід у вигляді тримання під вартою Сергію Поготову, який у часи Майдану обіймав посаду заступника начальника департаменту громадської безпеки МВС. На даний час не працює у правоохоронних органах.

За даними джерел Громадського, Поготова підозрюють у пособництві і перевищенні влади. Він нібито підготував рапорти про необхідність озброєння «беркутівців» та інших правоохоронців гранатами з Російської Федерації. Гранати з порушенням були ввезені, пізніше ними озброїли «Беркут» і вони застосовувалися проти мітингувальників з 18 лютого «беркутівцями» та іншими правоохоронцями. Крім того, його підозрюють у координації дій підрозділів беркут. У результаті, деякі учасники протестів загинули від цих гранат.

Також прокурори клопотали про такий самий запобіжний захід Ігору Бабічу, який наразі працює начальником департаменту превентивної діяльності Національної поліції, а на момент вчинення злочину був головним інспектором відділу організації служби конвойних підрозділів.

Його підозрюють у координації дій спецпідрозділів.

Третій підозрюваний — Анатолій Серединський. На час вчинення злочину обіймав посаду начальника відділу служби управління організації конвойних підрозділів департаменту громадської безпеки МВС.

Його підозрюють у координації дій спецпідрозділів та їх заохоченні. Він нібито видав премій на загальну суму у понад 30 мільйонів гривень.

Наголосимо, що захищати підозрюваних до суду прибув заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич. 

26 вересня суд продовжив арешт підозрюваним у розстрілах на Майдані екс-беркутівцям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 9,5 тисяч свідків та один засуджений — що ми знаємо про «Справу Майдану»

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: