Апеляційний суд залишив на посаді підозрюваного у злочинах на Майдані генерала Нацгвардії
Суд відхилив апеляцію прокурорів на рішення суду першої інстанції щодо відмови усунути екс—начальника управління громадської безпеки МВС ВолодимираГриняка, який є наразі начальником управління громадської безпеки Нацгвардії.
Апеляційний суд залишив на посаді екс-начальника управління громадської безпеки МВС Володимира Гриняка, який є наразі начальником управління громадської безпеки Нацгвардії.
Фото: Неля Хаминець
Також було відхилено апеляцію на рішення суду щодо обрання запобіжного заходу Гриняку у вигляді взяття на поруки.
Як повідомила громадська діячка Неля Химинець, яка була на засіданні, прокурори вимагали скасувати рішення Печерського суда Києва щодо відмови усунунення Гриняка від посади, яку він зараз обіймає.
Обвинувачення аргументувало свої вимоги тим, що під час подій на Майдані, у злочинах під час яких він є підозрюваним, він обіймав аналогічну посаду. Хоча, як повідомляє Химинець, посади були різні й у різних відомствах. Але суд відхилив апеляцію.
Фото: Неля Хаминець
Таким чином Гриняк досі залишається начальником управління громадської безпеки Нацгвардії та йому не обрали запобіжний захід.
Адвокат Гриняка Володимир Раков повідомив Громадському, що у обвинувачення неправдиво викладені факти.
«Факти викладені неправдиво. Начебто Гриняк отримував не менше 30 млн грн, начебто розкладав гроші по пакетах, начебто організовував перевищення влади. Не можна організувати перевищення влади, адже це — особистий злочин», — сказав Раков.
Він підтвердив, що Гриняк досі залишається на тій самій посаді.
Також захисник Гриняка повідомив, що його підзахисному інкримінують давання хабара «Беркуту» за незаконні дії, хоча за визначенням хабар — це давання грошей посадовій особі за виконання своїх законних повноважень, а не незаконних дій.
У свою чергу адвокатка потерпілих Євгенія Закревська заявила, що відмова суду задовольнити апеляцію прокурорів негативно вплине на перебіг розслідування.
«Я зі свого боку можу сказати, що як представник потерпілих розчарована тим, що голосні заяви самого Гриняка і депутатів сотників (щодо допомоги Гриняка слідству, щодо допомоги Гриняком під час Майдану важливою інформацією) на даний момент не були ними підтверджені належним чином під час допитів», — повідомила вона Громадському.
Водночас захисниця потерпілих дещо згодна з адвокатом підозрюваного щодо правильності кваліфікації дій Гриняка.
«Що стосується сумнівів адвоката, щодо правильності кваліфікації дій щодо участі у фінансуванні беркутівців (передача і розподіл коштів), можу з ними погодитись, ймовірно, точніше було інкримінувати фінансування злочинної організації», — повідомила Закревська.
Гриняку інкримінують три статті Кримінального кодексу України: протидія мирним зібранням, перевищення влади, давання хабара бійцям спецпідрозділу «Беркут».
Нагадаємо, 7 грудня суд відмовся відсторонити Гриняка від посади у Нацгвардії.
- Поділитися: