Вищий адміністративний суд України відмовився розглядати позов адвокатів російських спецпризначенців Алєксандра Алєксандрова та Євґєнія Єрофєєва про визнання їх військовополоненими.

Про це повідомила адвокат Єрофєєва Оксана Соколовська, передає ВВС-Україна.

«Позов повернений», – сказала вона.

Адвокати просили визнати росіян військовополоненими на підставі того, що вони нібито проходили службу в армії «ЛНР».

«Відповідачем у цій позовній заяві є Україна в особі президента України Петра Порошенка. Крім того, третьою особою є Генпрокуратура, СБУ та товариство Червоного хреста України, який також визнає, що вони є військовополоненими, і до них повинні застосовуватися норми Женевської конвенції, а не кримінальне переслідування», – зазначила Соколовська.

Голосіївський районний суд сьогодні продовжив розглядати докази у справі проти ГРУ-шників. Наступне засідання відбудеться 25 листопада.

Спецпризначенці Євґєній Єрофєєв і Алєксандр Алєксандров були затримані у травні цього року у Луганській області. Під час допиту в СБУ вони назвали себе чинними бійцями ГРУ Генштабу Збройних сил Росії.

У російському міністерстві оборони підтвердили, що Єрофєєв і Александров служили в армії за контрактом, однак заявили, що до моменту затримання вони звільнилися зі служби.

На цьому наполягає і захист військових: адвокати вимагають визнати їх військовополоненими і мають намір довести, що Єрофєєв та Алєксандров перебували на службі так званої «народної міліції» самопроголошеної «ЛНР». Нагадаємо, що на попередньому підготовчому засіданні їх арешт продовжили до 2 січня 2016 року.

Росіян підозрюють в організації й участі у веденні агресивної війни чи воєнного конфлікту проти України, переміщенні поза митним контролем України зброї та боєприпасів, сприянні діяльності терористичній організації та вчиненні терористичного акту, що призвело до загибелі військового та поранення бійців.

Поділитись: