Шевченківський райсуд Києва відправив обвинувальний акт щодо екс-начальника Київського СБУ Олексанра Щеголєва назад в Генпрокуратуру для доопрацювання.

Колегія суддів на чолі із суддею Олена Мелішак прислухалась до адвокатів Щеголєва, які наполягали на тому, що в обвинувальному акті існують фактологічні помилки щодо біографії їхнього підзахисного.

Зокрема, адвокати обвинуваченого розповіли, що звання Щеголєва (генерал-майор — ред.), є військовим званням, і до нього не може бути застосована стаття щодо перевищення влади посадовою особою.

Сторона захисту вважає, що до Щеголєва мала б бути застосована стаття 423 — перевищення влади військовою посадовою особою. Однак, ця стаття була виключена з ККУ 21 лютого 2014 року законом, який амністував Юлію Тимошенко.

Суддя постановив, що обвинувальний акт має бути виправлений і повернений на розгляд суду до 19 червня 2016 року. В свою чергу, прокурори мають намір подати апеляцію на таке рішення суду.

Також колегія суддів розпорядилась СБУ надати охорону трьом адвокатам Щеголєва. Адвокати клопотали про це після минулого засідання, коли їхнього підзахисного облили зеленкою. Саме через це сьогоднішнє засідання і проводили за допомогою відеоконференції, під час якої Щеголєв надавав коментарі із Лук’янівського СІЗО.

Натомість, судді відмовили у клопотанні захисту звільнити з-під варти обвинуваченого екс-начальника київського главку СБУ. І присудили йому ще 60 діб арешту.

Також Щеголєв відмовився, аби його справу по суті розглядав суд присяжних.

Нагадаємо, Олександра Щеолєва звинувачують у введенні в дію антитерористичної операції ввечері 18 лютого 2014 року на Майдані Незалежності, а також введення в дію плану «Бумеранг». Це призвело до загибелі і поранення людей, а також до пожежі в будинку профспілок.

Обвинувачення інкримінує Щеголєву 10 загиблих і 124 поранених. В його справі налічують 117 томів. За сукупністю злочинів, які викладені в обвинувальному акті, екс-начальнику київського главку СБУ загрожує довічне ув’язнення.

/фото liga.net

Поділитись: