Господарський суд Києва заборонив комунальному підприємству «Центр організації дорожнього руху» керувати гелікоптерним майданчиком, збудованим за часів президентства Віктора Януковича там, де зараз розташований конгресно-виставковий центр «Парковий».

Як повідомили в прес-службі Київської міської державної адміністрації, відповідне рішення суд ухвалив 24 січня.

Суд заборонив управління майданчиком, який належить компанії «Амадеус Ко», як владі Києва, так і Нацагентству з повернення активів.

Перший заступник глави КМДА Микола Поворозник наголосив, що це рішення суду буде оскаржене.

«Ми очікуємо, що введений в оману суд, виправить прикру помилку та поверне КВЦ «Парковий» в управління місту. КМДА публічно звертається до органів прокуратури та поліції: ми готові надати будь-яку посильну допомогу, аби довести до суду вказані вище кримінальні провадження. Ми переконані, що на 5 річницю Революції Гідності повертати Віктору Януковичу незаконно споруджене і набуте майно – апогей цинізму, до якого держава не повинна мати стосунку», — сказав він.

Землю на будівництво «вертолітного майданчика Януковича» виділили ще в 2010 році. Територія площею понад два гектари належить до заповідника «Історичний ландшафт Київських гір і долин ріки Дніпро». Паркова дорога входить до буферної зони Києво-Печерської лаври та Софії Київської, які є частиною всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. На забудову в цій зоні потрібне рішення Верховної Ради. Також про таку забудову треба повідомляти міжнародний комітет культурної спадщини. Жодної з цих умов не було дотримано власником збудованого майданчика — ТОВ «Амадеус Ко».

У справі фігурує й колишній мер Києва Леонід Черновецький. У липні 2017 року Генеральна прокуратура повідомила йому про підозру у причетності до незаконного будівництва.

Нагадаємо, у серпні 2017 року Апеляційний суд Києва арештував так званий «вертолітний майданчик Януковича».

26 жовтня 2018 року Агенція з розшуку та менеджменту активів передала в управління Києва «вертолітний майданчик Януковича».

/Ксенія Сітінська

Поділитись: