Життя

Суд визнав законність арешту грошей на пенсійному рахунку Азарова

Життя/Суд визнав законність арешту грошей на пенсійному рахунку Азарова
Зберегти
Вигляд

Апеляційний суд Києва погодився з аргументами прокурора і визнав арешт коштів, накопичених на пенсійному банківському рахунку екс-прем'єр-міністра України Миколи Азарова, законним.

Про це повідомляє Генеральна прокуратура України.

«29 березня Апеляційний суд Києва погодився з доводами прокурора управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Генеральної прокуратури України і підтвердив, що накопичені на банківському рахунку (Азарова – ред.) для пенсійних виплат кошти є предметом, на який може накладатися обмеження за ст. 170 КПК України, та визнав їх арешт законним», — йдеться в повідомленні.

У Генпрокуратурі нагадали, що кошти накопичено на пенсійному банківському рахунку в державному «Ощадбанку».

Раніше повідомлялося, що 4 лютого Апеляційний суд Києва скасував постанову слідчого судді від 21 грудня 2015 року, якою було накладено арешт на пенсію Азарова. Своє рішення суд обґрунтував тим, що згідно зі статтею 1 закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія — це щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа, а значить, не є майном, що перебуває у власності особи, тому не може бути заарештована відповідно до вимог частини 6 статті 170 КПК України.

Згодом з метою забезпечення можливої конфіскації належного Азарову майна 24 лютого за клопотанням Генпрокуратури слідчий суддя Печерського районного суду Києва знову наклав арешт на кошти, які зараховувалися на банківський рахунок екс-прем'єра як пенсійні виплати.

10 березня міністр соціальної політики Павло Розенко заявив, що М.Азарову Україна не нараховуватиме і не виплачуватиме пенсії: «Пенсія Азарову не нараховується і нараховуватися не буде, не виплачувалася і виплачуватися не буде». Коментуючи інформацію про те, що Апеляційний суд Києва постановив, що арешт пенсійного рахунку Азарова був незаконним, і скасував це рішення, Розенко заявив, що «суд лише відновив йому рахунок у банку».

«Відновлено доступ до старого пенсійного рахунку в «Ощаді». Але там уже понад рік не здійснюється ніяких перерахувань пенсії», — додав міністр.

/фото facebook.com/Nikolay.Azarov/

Пов`язані новини