«ЧЕСНО»: суд заборонив ще одну проросійську партію

Восьмий апеляційний адміністративний суд у Львові 13 червня заборонив діяльність партії «Соціалісти». Усе майно політсили передадуть державі.

Про це повідомив громадський рух «ЧЕСНО».

Так, із позовом до суду звернулося Міністерство юстиції, яке разом із Радою національної безпеки і оборони вважає партію «Соціалісти» проросійською. Під час засідання суду представниця Мін’юсту Христина Ган зазначила, що представники політсили виправдовували російську окупацію.

Вона також нагадала, що керівником партії є Євген Анопрієнко, який з 2019 року працює на «Комітет спасіння України», діяльність якого координується урядом російської федерації та ексглавою Адміністрації президента України Андрієм Клюєвим.

«Вказане свідчить про використання політичної партії для підривної діяльності країни-агресора. Також партія “Соціалісти” та її контент, зокрема сайт і соціальні мережі Facebook, спрямовані на популяризацію партії та критику чинної української влади», — сказала Ган.

Також на засіданні був представник Служби безпеки України, який своє ім'я не назвав. За його словами, партія «Соціалісти» працювала на дестабілізацію суспільно-політичної ситуації та підтримку дій російської федерації. Водночас представників політсили на засіданні не було. Однак рішення суду ще може бути оскаржене у Верховному Суді.

А лідерка руху «ЧЕСНО» Віта Думанська зазначає, що заборона партій не забороняє її представникам створювати нові партії і знову балотуватися. «Таке ми спостерігали після заборони Компартії і після того, як “зникла” “Партія регіонів”. Всі колаборанти та держзрадники мають бути притягнуті до відповідальності. Лише після вироку суду вони не можуть знову йти у політику», — сказала вона.

Що передувало?

У березні Рада нацбезпеки та оборони на час воєнного стану вирішила призупинити в Україні будь-яку діяльність партій, які мають зв'язки з росією. Поміж них «Опозиційна платформа — За життя», «Партія Шарія», «Наші», «Опозиційний блок», «Соціалістична партія України», «Соціалісти» та інші.

Депутати Верховної Ради 3 травня у другому читанні підтримали законопроєкт, який забороняє в Україні проросійські партії. 14 травня його підписав президент. А наприкінці травня стало відомо, що Міністерство юстиції подало позов про заборону проросійських партій.

Зрештою 8 червня Восьмий апеляційний адміністративний суд заборонив політичну партію «Опозиційний блок». Її майно вирішили передати державі.