УКРАЇНА

Суд задовольнив клопотання про розсекречення вироку щодо конфіскації грошей Януковича

27 листопада, 2017 14:36
УКРАЇНА/Суд задовольнив клопотання про розсекречення вироку щодо конфіскації грошей Януковича
Зберегти
Вигляд
27 листопада в Окружному адміністративному суді міста Києва відбулося перше судове засідання за позовом Transparency International Україна проти Генеральної прокуратури України, Військової прокуратури сил АТО та ДП «Інформаційні судові системи».

27 листопада в Окружному адміністративному суді Києва відбулося перше судове засідання за позовом Transparency International Україна проти Генеральної прокуратури України, Військової прокуратури сил АТО та ДП «Інформаційні судові системи».

ТІ Україна просить суд визнати незаконними рішення по засекреченню судового Вироку, за яким було конфісковано 1,5 млрд доларів коштів «злочинної організації Януковича».

Суд задовольнив клопотання ТІ Україна про витребування у ГПУ рішень, якими був засекречений Вирок, а саме:

  •  постанови Військової прокуратури сил АТО від 21 березня 2017, якою ДП «Інформаційні судові системи» було зобов’язано не оприлюднювати текст Вироку;
  •  висновку держаного експерта з питань таємниць ГПУ про наявність у Вироку відомостей, що становлять державну таємницю у сфері державної безпеки і охорони правопорядку.

 «Задоволення нашого клопотання є першим кроком на шляху до оприлюднення судового вироку у справі «грошей Януковича». Це важливо, адже публічність цього вироку дозволить пересвідчитися в тому, що не було порушень під час конфіскації коштів та унеможливить оскарження даного вироку у міжнародних судах», — підкреслив Максим Костецький, юрист ТІ Україна.

Тепер Генеральна прокуратура зобов’язана долучити до матеріалів справи рішення, якими було засекречено Вирок, та які оскаржує ТІ Україна.

У зв’язку з витребуванням доказів від ГПУ, розгляд справи відкладено. Наступне судове засідання відбудеться 19.12.2017 о 14:30.

24 листопада стало відомо, що Transparency International судитиметься з прокуратурою через засекречення вироку про конфіскацію грошей Януковича. 

У серпні 2014-го на Кіпрі заморозили активи оточення Януковича на 1.5 млн євро та $3 млн. 

У вересні 2017-го ГПУ повідомила, що перша частина з конфіскованих $200 млн Януковича надійшла до держбюджету.

У листопаді Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Генпрокуратура передасть НАБУ справу про економічні злочини Януковича

Пов`язані новини