Печерський суд Києва залишив під вартою до 24 лютого 2020 року ветеранку Інну Грищенко «Пуму», яку підозрюють в замаху на бізнесмена з Івано-Франківщини у липні 2018 році. Йому під автомобіль підклали вибуховий пристрій. Також її голос фігурував у телефонних розмовах, які оприлюднили в МВС у справі вбивства Павла Шеремета.

Про це передає кореспондентка hromadske із зали суду.

Раніше суд вислухав сторони процесу. Прокуратура просила продовжити арешт підозрюваній, наголошуючи на ризиках втечі Грищенко, перешкоджанні слідству, тиску на потерпілих та свідків, знищенню речових доказів. Сторона обвинувачення наголошувала на тому, що на ймовірну причетність жінки до вчинення замаху на життя бізнесмена з Івано-Франківщини вказують результати експертиз, які встановили наявність ДНК «Пуми» на вибуховому пристрої та недопалках, які знайшли поряд з місцем злочину.

Також прокурори зазначили, що чоловік Інни Владислав Грищенко, який також затриманий і перебуває під вартою, передавав дружині записки із настановами. Їхній зміст прокуратура не озвучила в засіданні. Також у прокуратурі зазначили, що свідки у справі підтвердили, що у липні 2018 року знайомий Грищенків Іван Вакуленко, брав в оренду автомобіль на якому їздив до міста Косів Івано-Франківської області.

Натомість сторона захисту заперечувала у задоволенні клопотання, наголошувала на тому, що факт наявності волосся підозрюваної на вибуховому пристрої не свідчить про те, що вона його закладала, а записки чоловіка до підозрюваної, на які посилається слідство свідчить нібито про її необізнаність у злочині. Також адвокат зазначив на необхідності медичного обстеження Інни Грищенко, додав, що у неї є неповнолітня донька, яка фактично лишилася сиротою та зазначив, що підзахисна не була судимою, має міцні соціальні зв'язки та підтримку громадськості.

Сама підозрювана назвала «тиском на волонтерів та добровольців» дану справу та справу вбивства журналіста Павла Шеремета, вона заперечила свою причетність до обох з них. Також жінка запевнила, що не збирається тікати, готова носити електронний браслет, здати паспорти, а також надати доступ до відеокамер біля місця проживання, аби слідчі бачили хто до неї заходить.

«Я так розумію для себе, що йде якась підтасовка фактів для того щоб створити групу. Тому що, коли вже є такий резонанс, його треба підтримувати, щоб не вляпатися, даруйте, в сортир», — сказала підозрювана.

Раніше у коментарі hromadske Грищенко зазначила, що у 2016 році не була знайома з фігурантами справи вбивства Павла Шеремета, а також про те, що її не допитували у цій справі.

Нагадаємо, 6 листопада Печерський суд взяв під варту на 60 діб Інну Грищенко. Жінці інкримінують співучасть у замаху на вбивство бізнесмена в Івано-Франківській області у липні 2018 році. Сама Інна Грищенко відкидає звинувачення щодо причетності до злочину.

Наприкінці вересня правоохоронці затримали чоловіка Інни Владислава Грищенка з позивним «Буча», теж ветерана війни на Донбасі. За версією слідства, чоловік вступив у змову з групою осіб і мав ліквідувати бізнесмена шляхом підриву. Інні Грищенко інкримінують замах на умисне вбивство та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами або вибуховими речовинами.

Поділитись: