Суд заочно взяв під варту експрем'єра Азарова у справі про держзраду

Микола Азаров
Микола АзаровВінницька обласна рада

Печерський районний суд Києва 20 жовтня заочно оголосив вирок колишньому прем'єр—міністру України Миколі Азарову: тримання під вартою. Справа стосується розслідування Харківських угод, за якими Україна продовжила строк перебування російського флоту в Криму.

Про це повідомило Державне бюро розслідувань.

Там зазначають, що обрання Азарову такого запобіжного заходу дозволить звертатись із запитами щодо екстрадиції, а також дозволить ініціювати питання про здійснення спеціального досудового розслідування.

Слідство вважає, що згода Азарова на умови продовження строку перебування флоту Росії на території України була нав'язана тодішнім російським президентом Дмитром Медведєвим.

Азарова підозрюють в тому, що він у змові з експрезидентом Віктором Януковичем свідомо зашкодив інтересам держави під час укладання угоди про перебування російського флоту на території України. На думку слідчих, такі дії зашкодили суверенітету, територіальній цілісності, недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України.

На думку слідчих, після цього очільник українського уряду забезпечив погодження проєкту угоди органами влади та правоохоронцями без фактичного його розгляду уповноваженими органами.

У ДБР резюмують, що такими діями Азаров сприяв реалізації інтересів РФ під час усіх стадій погодження проєкту угоди та її імплементації.

Що цьому передувало?

11 березня Рада національної безпеки та оборони доручила Службі безпеки України перевірити обставини підготовки та ратифікації Харківських угод 2010 року, за якими Україна продовжила строк перебування російського флоту в Криму.

За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, СБУ має «з'ясувати обставини, у який спосіб 236 депутатів голосували з цього питання». Він наголосив, що якщо Служба безпеки «буде вважати за необхідне», вона має порушити провадження щодо цих людей за ст. 111 ККУ (Держзрада).

Після цього СБУ розпочала досудове розслідування підписання та ратифікації угод і нещодавно провела обшуки у Верховній Раді, Кабміні, МЗС та РНБО.

Що це за угоди?

Колишній президент-втікач Віктор Янукович 21 квітня 2010 року, перебуваючи в Харкові, підписав від імені України угоду між Україною та Російською Федерацією. Цим документом на 25 років продовжено строк перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі.

Зробив він це нібито під приводом отримання знижки на природний газ. Насправді ж — штучно створив передумови для збільшення чисельності військ РФ та умови їх перебування на території України, зазначають прокурори.

Тому з 20 лютого 2014 року військовослужбовці Чорноморського флоту Росії, взаємодіючи з іншими підрозділами Збройних сил РФ, здійснили військову окупацію та подальшу окупацію півострова Крим. Це призвело до тяжких наслідків, зокрема порушення територіальної цілісності України, додають правоохоронці.