Шевченківський районний суд Києва заслухав 96 сторінок обвинувального акту у справі екс-начальника Головного управління Служби безпеки України в Києві Олександра Щеголєва.

Шевченківський районний суд Києва заслухав 96 сторінок обвинувального акту у справі екс-начальника Головного управління Служби безпеки України в Києві Олександра Щеголєва.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Щеголєву інкримінують діяльність у складі організованої групи, до якої входили колишні високопосадовці, з метою розгону активістів Євромайдану. З обвинувального акту стало відомо, що саме він був одним з керівників так званої «антитерористичної операції» 18-19 лютого 2014 під час акцій протесту в Києві.

В результаті діяльності Щеголєва, правоохоронці пішли на штурм будинку Профспілок в Києві, що спричинило сутички між силовиками і протестувальниками в будівлі, в результаті чого виникла пожежа.

Також, відповідно до обвинувального акту, Щеголєв є причетним до організації і керування «тітушками». В результаті цього під час Євромайдану загинули кілька осіб на перетині вулиць Володимирської та Великої Житомирської.
Санкція найтяжчої інкримінованої статті, по якій притягають до відповідальності екс-голову ГУ СБУ в Києві передбачає довічне позбавлення волі.

Під час судового розгляду сторона захисту оголосила клопотання про зміну міри запобіжного заходу Щеголєву.

Адвокат клопотав про зміну утримання в СІЗО на домашній арешт Фото: Богдан Хворостяний/Громадське

«На сьогодні немає підстав утримувати Олександра Щеголєва під вартою у зв’язку з тим, що до нього вже застосовувався запобіжний захід у вигляді домашнього арешту цілодобово і не цілодобово. Він його не порушував», — сказав Кирило Легких, адвокат Олександра Щеголєва.

«Сторона захисту постійно здійснює спроби змінити обвинувачуваному запобіжний захід або взагалі його скасувати. Але ми вбачаємо можливість в обвинувачуваного у випадку зміни міри запобіжного заходу переховуватися від суду, від розгляду обвинувального акту по суті», — заявив Олександр Супрун, прокурор відділу Генеральної прокуратури.

Однак колегія суддів Шевченківського районного суду Києва на чолі з суддею Євгеном Мартиновим відхилила клопотання сторони захисту. Саме ж засідання буде продовжено 25 травня о 10:00. Тоді прокурори мають оголосити решту обвинувального акту, який складає 172 аркуші.

Крім того захисники Щеголєва звернулися до прокурорів з вимогою зачитати 4 томи з цивільними позовами потерпілих.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: