Суд зняв арешт із рахунків національної атомної генеруючої компанії «Енергоатом». Про це у Facebook написав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

«Суд зняв арешт та відновив діяльність компанії "Енергоатом". Вітаю рішення суду», - написав він.

Він зазначив, що таке рішення суду дозволить виконати фінансові зобов'язання перед європейськими і американськими партнерами, в тому числі за кредитними договорами, а також повернути довіру іноземних банків.

«Ми зможемо відновити програму диверсифікації поставок ядерного палива для АЕС України і продовжити заплановані роботи з підготовки до осінньо-зимового періоду», - написав прем'єр.

У березні 2016 року Державна виконавча служба заарештувала рахунки і майно «Енергоатому» на загальну суму 200 млрд гривень, фактично заблокувавши фінансово-господарську діяльність найбільшої в Україні енергогенеруючої компанії.

Арешт рахунків був проведений у справі про стягнення заборгованості в 127,3 млн гривень на користь «Укрелектроват», яку «Енергоатом» вважає сумнівною. Дана сума боргу була сформована шляхом індексації боргу в 2,5 млн гривень за одноосібним рішенням судового експерта.

«Енергоатом» — оператор усіх діючих атомних електростанцій України, створений у жовтні 1996 року. Його основна мета — збільшення виробництва електроенергії та коефіцієнта використання встановленої потужності АЕС за умови постійного підвищення рівня безпеки експлуатації.

Поділитись: