Печерський районний суд Києва зобов'язав Генеральну прокуратуру зареєструвати кримінальне провадження за фактом порушень міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим законодавства при врученні нагородної вогнепальної зброї.

Печерський районний суд Києва зобов'язав Генеральну прокуратуру зареєструвати кримінальне провадження за фактом порушень міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим законодавства при врученні нагородної вогнепальної зброї.

Рішення прийняте на підставі заяви «Українських Новин».

Суд відхилив аргументи представників ГПУ про нібито «не викладення редакцією в повному обсязі елементів складу злочину» і зобов'язав прокуратуру провести розслідування. 

«Закон не покладає на заявника обов'язок повністю відтворювати в заяві про кримінальне правопорушення всі елементи складу злочину, досить викладу об'єктивних ознак злочину», — йдеться в судовому рішенні.

Зазначається, що Аваков роздає нагородну зброю, посилаючись на Дисциплінарний статут Збройних сил. У преамбулі статуту чітко прописано на кого він поширюється — діючих військовослужбовців, військовослужбовців запасу, прикордонників, СБУ. Водночас, це не поширюється на міністра внутрішніх справ і цивільних осіб.

У МВС існує свій «Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ», він дозволяє вручати нагородну вогнепальну зброю виключно «особам начальницького складу органів внутрішніх справ».

Обмежувальна норма була внесена до Дисциплінарного статуту в 2006 році, щоб припинити роздачу нагородної зброї міністрами внутрішніх справ особам, на яких не поширюється право нагородження іменною зброєю.

У 2015 році Аваков видав наказ про затвердження нової редакції Положення про відомчу заохочувальну нагороду МВС «Вогнепальна зброя», де замість Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ послався на Дисциплінарний статут Збройних сил.

Однак, наказ міністра не може скасовувати норму статуту, що має силу закону і приймається парламентом.

Як посадова особа Аваков зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законам — тобто за статутом МВС.

Тому нагородження зброєю цивільних осіб може бути перевищенням Аваковим наданих йому законом посадових повноважень.

9 лютого 2017 року Генеральна прокуратура відмовилася приймати заяву «Українських новин», перенаправивши редакцію в прокуратуру міста Києва. У свою чергу, прокуратура Києва також відмовилася реєструвати документ, вказавши при цьому, що в заяві відсутні «достатні дані про вчинення злочину за викладеними обставинами».

Редакція виграла суди усіх інстанцій у міністерства, намагаючись отримати списки нагороджених. Але Аваков їх приховує, ігноруючи рішення судів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖТилові стрільці: Кому і за що силові міністри роздають нагородну зброю.

Раніше Аваков заявив, що Міністерство внутрішніх справ вручило 2,2 тис. одиниць нагородної вогнепальної зброї. Повідомлялося, що в Україні 40-50 тисяч чиновників нагороджені забороненою зброєю.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: