ENRU

Суд зобов’язав поліцію перевірити фінансування «Опозиційного блоку»

Шевченківський районний суд Києва зобов'язав Національну поліцію України перевірити фінансовий звіт партії «Опозиційний блок».

Про це повідомляє Bihus.info.

«Шевченківський суд Києва за зверненням юристів Bihus.info зобов'язав Національну поліцію перевірити дані з фінансового звіту партії «Опозиційний блок». Відповідне рішення було прийнято після розгляду заяви юристів проекту «Тисни»!», — йдеться в повідомленні.

Згідно з рішенням суду, Нацполіція має негайно внести відомості до ЄРДР за статтею 159-1 ККУ «Порушення порядку фінансування політичної партії» і розпочати досудове розслідування.

Відповідно до звіту «Опозиційного блоку», добровільні внески від юридичних осіб у 2016 році склали 11,7 мільйонів гривень.

Водночас, в ході журналістського розслідування вдалось з’ясувати, що деякі фірми-донори зареєстровані «у віртуальному офісі» в перукарні, а інші — на рибному держпідприємстві.

Стаття 159-1 ККУ передбачає відповідальність за подання завідомо недостовірних відомостей у звіті партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, або у фінансовому звіті про надходження та використання коштів виборчого фонду партії.

Посадовим особам «Опозиційного блоку» може загрожувати штраф до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеження волі строком до 2 років.

Раніше НАЗК виявило порушення у фінансуванні партій «Самопоміч» і «Батьківщина».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємниці партійної бухгалтерії: на що йдуть гроші парламентських партій — RE:ФОРМА 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram