Суд зобов’язав прокуратуру відкрити справу, пов'язану з «Епіцентром», за статтею про колабораціонізм

Печерський районний суд Києва 3 квітня зобов’язав Офіс генпрокурора внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею про колабораційну діяльність за фактами розслідування журналістів про власників мережі «Епіцентр».
Про це повідомив голова партії «Народовладдя» Юрій Левченко.
Після публікації журналістського матеріалу в жовтні 2023 року партія подала звернення до правоохоронних органів з вимогою відкрити кримінальну справу за ч. 1 та ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України — колабораційна діяльність. А втім, як заявив Левченко, в Офісі генпрокурора відмовилися починати розслідування.
Тоді депутати звернулися до суду зі скаргою на це рішення та вимогою все ж таки відкрити справу.
«Після двох перенесених засідань нарешті вдалося викласти наші аргументи в суді […] Слідча суддя задовольнила нашу скаргу та зобовʼязала прокуратуру внести відповідні відомості до ЄРДР і розпочати розслідування», — заявив політик.
Партійці просили відкрити справу за фактами з розслідування «Схем» (проєкт «Радіо Свобода») щодо компаній «Епіцентр» та «Нова лінія», якими володіють народний депутат Олександр Герега та його дружина Галина.
Журналісти стверджують, що з 2014 року й до кінця липня 2022-го вони щомісячно виплачували заробітну плату управителю колишніх «Епіцентрів» на окупованій Донеччині Геннадію Гальчуку, який нині є депутатом від прокремлівської партії «Єдина росія».
У матеріалі зазначається, що після 2014 року Гальчук залишився в окупованій частині регіону і продовжив управляти створеною замість «Епіцентрів» мережею «Галактика», що зареєстрована за правилами підконтрольних росії псевдоадміністрацій.
Після розслідування «Схем» Герега у коментарі Forbes заявив, що вони «повністю втратили контроль» над своїми торговими об'єктами, розташованими на окупованих територіях Донеччини та Луганщини.
Більше про Герег
За оцінкою Forbes, у 2022 році подружжя Герег посіло 6 місце в рейтингу найбагатших українців. Так, їхні статки сягають 1,2 млрд доларів.
За даними руху «Чесно», Олександр Герега є народним депутатом VII, VIII та IX скликань, членом депутатської групи «За майбутнє», до 2014 року був членом фракції «Партії регіонів».
Ініціатива пише, що він голосував за «диктаторські закони» 16 січня 2014 року. Зазначається, що він також є фігурантом антикорупційних розслідувань за фактом ведення бізнесу в окупованому Криму, володіння фірмою в Московській області та суміщення депутатського мандата з бізнесом.
Галина ж була депутаткою VI та VII скликань Київради, кажуть у «Чесно». З липня 2012 року по червень 2014-го виконувала обов’язки очільниці Києва після відставки Леоніда Черновецького.
- Поділитися: