Суддя — аватар, а зала віртуальна. У Колумбії суд провів перше засідання в метавсесвіті

Засідання колумбійського суду в метавсесвіті
Засідання колумбійського суду в метавсесвітіLaura Palomino / Twitter

Колумбійський суд у лютому провів свій перший судовий процес у метавсесвіті, і тепер він сподівається знову поекспериментувати з віртуальною реальністю.

Про це пише Reuters.

На двогодинному слуханні, яке проводив колумбійський адміністративний суд, учасники суперечки про дорожній рух постали як аватари у віртуальній залі суду. Аватар судді Марії Кіонес Тріани був в чорній судовій мантії.

Колумбія є однією з перших у світі, хто тестує реальні судові слухання в метавсесвіті — віртуальній реальності.

«Це було більш реальним, ніж відеодзвінок», — сказала Кіонес, описуючи досвід роботи з метавсесвітом як «дивовижний». Ця справа тепер буде розглядатися частково в метавсесвіті і потенційно під час ухвалення вироку, додала суддя.

«Це академічний експеримент, щоб показати, що це можливо... але якщо всі на це погоджуються, мій суд може продовжувати робити щось у метавсесвіті», — додала вона.

Ранні приклади інтерв’ю та зустрічей у метавсесвіті висміювалися через часто незграбні мультяшні візуалізації.

З усім тим, судове провадження в Колумбії 15 лютого, яке транслювалося на Youtube, пройшло без особливих збоїв, за винятком деяких різких рухів камери та спотворених рухів людей.

Кіонес підтвердила конституційну легітимність віртуального суду, але визнала, що експеримент не був популярним, посилаючись на 70% несхвалення серед глядачів.

Професор публічної політики в колумбійському Університеті Росаріо Хуан Девід Гутьєррес сказав, що використання метавсесвіту в судових процесах має пройти довгий шлях.

«Для цього потрібне апаратне забезпечення, яке є в небагатьох людей. І це викликає запитання щодо доступності правосуддя та рівності», — сказав він.

Кіонес погодилася, що потрібно обговорити витрати та доступність. Але вона виступала за метавсесвіт, наприклад, у тих випадках, коли учасники можуть розв’язати питання без того, щоби фізично бачити одне одного.

Гутьєррес сказав, що судді в Колумбії шукають способи полегшити перевантажену судову систему країни.

Що таке метавсесвіт?

Термін «метавсесвіт» з'явився ще у 1992 році завдяки науково-фантастичному роману Ніла Стівенсона «Снігопад». Він означає поєднання фізичної, доповненої та віртуальної реальності у спільному онлайн-просторі.

Метавсесвіт — це онлайн-світ, де люди взаємодіятимуть між собою на відстані з ефектом максимальної присутності за допомогою засобів доповненої та віртуальної реальності.

У жовтні компанія Facebook змінила назву на Meta, що мало на меті позначити її спрямування на створення метавсесвіту. На думку компанії, він може стати наступником мобільного інтернету.

«У майбутньому ми не будемо просто зідзвонюватися — ваша голограма, приміром, зможе сісти на мій диван, або ж я як голограма сяду на ваш. Здаватиметься, ніби ми в одному місці — хоча ми будемо в різних штатах чи на відстані сотень, тисяч миль», — розповідав Цукерберг.

Компанія Microsoft слідом за Facebook теж вирішила об'єднати власні програмні продукти в єдиний метавсесвіт.