Суддя Верховного Суду заперечив громадянство рф. Поки триває розслідування, його позбавили доступу до держтаємниці

Очільник Касаційного господарського суду у складі Верховного суду Богдан Львов
Очільник Касаційного господарського суду у складі Верховного суду Богдан ЛьвовБогдан Львов / Facebook

Журналісти—розслідувачі проєкту «Схеми» заявили, що Богдан Львов, очільник Касаційного господарського суду у складі Верховного суду, має громадянство росії з 1999 року. Сам суддя це заперечує. За справу взялися правоохоронці, на час розслідування Львова позбавили доступу до державної таємниці.

Розслідування журналістів «Схем» опублікували 15 вересня. Розслідувачі заявляють, що отримали у своє розпорядження витяг з реєстру «Роспаспорт» з двох різних джерел. Згідно з ним, у Богдана Львова у 1999 році у Москві був оформлений паспорт громадянина рф.

За даними «Схем», у заяві на отримання громадянства підставою для видачі вказано його посвідчення військовослужбовця, яке Богдан Львов отримав при випуску з Червонопрапорного військового інституту Міністерства оборони СРСР, який він закінчив із відзнакою у 1989 році.

Як з’ясували розслідувачі, у жовтні 2012 року на ім’я Богдана Львова був оформлений новий паспорт громадянина рф. На той момент він вже обіймав посаду судді Вищого господарського суду України. Підставою заміни документу було досягнення 45-річного віку.

Також журналісти вказують, що віднайшли індивідуальний податковий номер Богдана Львова в офіційному реєстрі Федеральної податкової служби рф. Цей код не присвоюється автоматично із паспортом, за ним треба додатково звертатись у податкові органи росії.

Відповідь судді

Сам суддя Богдан Львов заявив, що інформація журналістів-розслідувачів не відповідає дійсності та є «фейком».

«Переконаний, що поширення недостовірної інформації стосовно мене, спрямоване на вивільнення посади голови суду (примусово чи за власним бажанням), що має полегшити вплив на результати розгляду господарських спорів з боку зацікавлених осіб», — пише суддя.

Львов заявив, що про «нібито наявність у нього російського громадянства» дізнався під час інтерв'ю з журналістами «Радіо Свобода» 13 вересня і ще до публікації розслідування звернувся з цього приводу до правоохоронних органів. Зокрема, він звернувся до Державного бюро розслідувань та Служби безпеки України.

Як відреагували у Верховному Суді?

Там запевнили, що засуджують будь-які прояви колабораціонізму в державі та в судовій системі і «готові боротися з такими явищами».

Додаткові коментарі обіцяють надати після отримання інформації від правоохоронців, які вже залучені до розслідувань. Поки, на час слідства, доступ до державної таємниці Богдана Львова призупинено.

Як зазначають у ВСУ, у випадку офіційного підтвердження інформації відповідне рішення має ухвалювати Вища рада правосуддя, склад якої наразі формується.

«Верховний Суд діятиме у спосіб, визначений Конституцією та законами України, відповідно до рішення ВРП й інших залучених органів», — зазначили у суді.