Екс-заступник голови Адміністрації президента часів Януковича Андрій Портнов відсудив майже 7 мільйонів гривень з бюджету України, проте гроші з бюджету він обіцяє не брати. Це рішення ухвалив суддя Сергій Вовк, який у 2012 році відправив за грати Юрія Луценка.

Про це повідомляє «Слідство.інфо».

Портнов вимагає від Міністерства юстиції та Держказначейства відшкодувати майже 7 мільйонів гривень за нібито завдану шкоду його репутації.

Під час засідання суду адвокатка Олена Ісаєвська заявила, що уряд Канади запровадив санкції проти Портнова на підставі листа від української прокуратури, в якому йшлося, що той причетний до порушень закону. Сам Портнов наголошує, що у той час він не був підозрюваним.

Захисниця розповіла, що у вказаній справі екс-радник Януковича справді був у статусі підозрюваного, але недовго.

Після оголошення рішення суду Портнов написав у своєму каналі в Telegram, що не планує стягувати гроші з держбюджету, а планує дочекатися, коли Держказначейство стягне гроші із заступниці генпрокурора Анжели Стрижевської, чиновників МЗС і посла України в Канаді Андрія Шевченка.

Рішення про виплату компенсації Портнову ухвалив суддя Печерського райсуду Сергій Вовк, який у 2012 році засудив Юрія Луценка до 4 років в’язниці. Цей вирок Європарламент назвав таким, що не відповідає міжнародним стандартам справедливого, прозорого та незалежного судового процесу.

Також суддя Вовк головував у колегії суддів, яка дала 5 років тюрми екс-очільнику Міноборони Валерію Іващенку. Європарламент також визнав цей вирок політично вмотивованим.

Крім того, Вовк був у складі колегії суддів, яка розглядала справу про хабарництво в Державному центрі зайнятості. У директора Володимира Галицького при затриманні вилучили гроші й 30 кілограмів золота на 7 мільйонів гривень. Працівників відомства визнали винними, проте колегія суддів вирішила повернути їм вилучене майно, зняти арешт з будинків, квартир, автомобілів і коштів на рахунках.

Суддю Вовка позбавляли суддівської недоторканності і намагалися притягнути до кримінальної відповідальності. За версією прокуратури Києва, у 2015 році суддя незаконно позбавив громадянина права власності на майно. Тоді Сергія Вовка тимчасово відсторонили, однак у 2016 році він повернувся до роботи.

Нагадаємо, Служба безпеки України перевіряє причетність Портнова до анексії Криму.

Поділитись: