За останні 8 років ефективність і незалежність української судової системи погіршилась. Про це в ефірі Громадського повідомив координатор міжнародної правозахисної організації Freedom House Зорян Кісь.

За його словами, щорічне дослідження розвитку демократії в країнах перехідного періоду Nations in Transit-201 показало, що після Помаранчевої революції 2004-го року суди стали більш-менш незалежними.

Однак за часів режиму Віктора Януковича судова гілка влади стала повністю залежною від Адміністрації президента. І, починаючи з 2012-го року, Україна у цьому питанні фактично стоїть на місці, запевняє аналітик. 

«Суддівська система опирається, зараз вона змінюється дуже повільно, це, можна сказати, корпорація», — сказав Кісь.

Також він зазначив, що корупція в країні досі є головною проблемою суспільства. «Для більшості українців, корупція – мало не хребет всієї держави. Це сумно. Хоча з іншого боку, є соціологічні опитування, які показують, що корупція може розділити суспільство більше, ніж дії Росії», — зазначив Кісь.

Нагадаємо, в щорічному дослідженні Nations in Transit-2016, яке опублікувала міжнародна правозахисна організація Freedom House, Україна посіла 18 місце з 29 можливих у рейтингу розвитку демократії серед пост-комуністичних країн. 

Поділитись: