Реформу судоустрою та правосуддя проводитимуть судді, які у більшості своїй є представниками старої системи. Про це в ефірі Громадського розповів експерт «Реанімаційного пакету реформ» із судової реформи Роман Маселко.

«Ключовий момент, який випливає із цих питань – хто це буде робити. Усі подальші кроки буде робити Вища рада правосуддя і Вища кваліфікаційна комісія, яка залишається повністю та ж сама, яка й була. А громадськість допускається лише подивитись», — сказав Маселко.

Водночас експерт вважає, що в плані юридичного покращення зміни судової системи має позитивний зміст. «Вони мають рацію і є доцільними. Але чи будуть вони реалізовані так, як декларувалися, ще невідомо», — додав Маселко.

Нагадаємо, 2 травня Верховна Рада ухвалила зміни до Конституції України в частині судоустрою та правосуддя. Раніше сьогодні Рада ухвалила новий закон про судоустрій і статус суддів.

Зокрема, замість Вищої ради юстиції в Україні з'явиться Вища рада правосуддя, повноваження якого будуть ширшими, ніж у ВРЮ. Так, Вища рада правосуддя буде приймати рішення про звільнення судді з посади та переведення в інший суд, давати згоду на затримання чи арешт судді, а також приймати рішення про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя.

Поділитись: