УКРАЇНА

Суди враховуватимуть скасування «закону Савченко» після його опублікування — юрист

18 травня, 2017 22:44
УКРАЇНА/Суди враховуватимуть скасування «закону Савченко» після його опублікування — юрист
Зберегти
Вигляд
Після того, як закон про скасування «закону Савченко» вступить у дію, всі вироки, які будуть виноситися судами після цієї дати, будуть обраховувати покарання вже виходячи з нових положень.

Після того, як закон про скасування «закону Савченко» вступить у дію, всі вироки, які будуть виноситися судами після цієї дати, будуть обраховувати покарання вже виходячи з нових положень.

Про це у коментарі Громадському зазначив юрист Андрій Слюсар.

Тобто, один день запобіжного заходу тримання під вартою буде зараховуватись як один день позбавлення як кримінального покарання.

Слюсар пояснив, що навіть для тих осіб, які зараз перебувають під вартою і які перебувають під слідством, «якщо кримінальні провадження та обвинувальні висновки стосовно них будуть розглядатися вже після вступу цього закону в дію, і вироки по ним будуть прийматися судами після цієї дати, то для них один день запобіжного заходу тримання під вартою, буде дорівнювати одному дню кримінального покарання у вигляді позбавлення волі».

Нагадаємо, 18 травня Верховна Рада скасувала «закон Савченко»

Таким чином, досудове тримання під вартою буде зараховуватися судом у разі позбавлення волі до терміну покарання «день за день».

За даними Мінюсту станом на лютий 2017 року, за «законом Савченко» на волю вийшли 7700 ув'язнених.

Так званий «закон Савченко», який передбачає зарахування одного дня попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі, був підписаний 23 грудня 2015 року президентом України Петром Порошенком.

На думку одних фахівців з кримінального права «закон Савченко» був реалізований «на двійку», незважаючи на хороші наміри.

Натомість інші правозахисники заперечували взаємозв’язок «закону Савченко» із випадками рецидиву у тих, хто вийшов на свободу завдяки новій нормі.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Більше про:
# закон Савченко
Пов`язані новини