Адам Осмаєв — чоловік Аміни Окуєвої, який був разом з нею в автомобілі в день, коли на них скоїли замах, — прокоментував hromadske затримання підозрюваного у вбивстві дружини.

Осмаєв зазначив, що ніколи не знав підозрюваного, а також інших членів групи.

Він розуміє, що це замовний злочин: «Щодо слідства немає (сумнівів — ред.), але є сумніви в судовій системі, яка відпускає підозрюваних у вбивствах», — зазначив Адам.

У 2017 році після вбивства Аміни тодішній радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив про те, що на зброї було знайдено ДНК ймовірних стрілків. Однак оперативно цю інформацію спростували у поліції, зазначивши, що жодних слідів не було. Адам Осмаєв пояснив, що впродовж розслідування не знав більше за ЗМІ, але певен, що інформацію про ДНК на зброї спростували задля того, аби не зашкодити слідству.

«Спочатку сказали про ДНК, але це було неправильно з оперативного погляду, тому потім спростували, щоб приспати пильність злочинців», — сказав Осмаєв.

Чоловік також висловив вдячність правоохоронцям, зазначивши, що «це велика удача, передумовою якої стала рутинна робота поліції». 

«Я думаю скоро слідство надасть інформацію щодо замовників. Це представники влади в РФ», — упевнений Осмаєв.

За даними слідства, група, до якої входить підозрюваний у вбивстві, причетна до вже розкритих слідством злочинів: у вересні 2016 року в селищі Крушинка на Київщині було вбито директора компанії «Caparol Україна» Павла Зможного, у 2019 році — керівника відділу реклами КП «Київський метрополітен» Павла Миленького.

Загалом у банді сім осіб. Їх було затримано у вересні 2019 року, однак у грудні 2019 року Шевченківський суд звільнив їх з-під варти. На момент затримання у січні 2020-го підозрюваний у вбивстві Окуєвої був під особистим зобов’язанням. 

Також Адам Осмаєв прокоментував обмін Артура Денісултанова «Дінго» — обвинуваченого у замаху на життя Аміни Акуєвої та Адама Осмаєва влітку 2017 року. Тоді нападник вистрілив у груди Осмаєву. У відповідь Аміна зі свого пістолета Макарова зробила кілька пострілів у відповідь.

«До видачі «Дінго» ставлюся з розумінням, тому що необхідно повертати українських полонених, які в набагато гірших умовах там містяться, ніж укладені в Україні», — сказав Адам.

Нагадаємо, 12 січня поліція з прокуратурою затримали підозрюваного у вбивстві Аміни Окуєвої. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков оприлюднив фото затриманого. За попередньою інформацією, саме він стріляв по автомобілю Осмаєва і Окуєвої. Крім того, Аваков повідомив, що ДНК затриманого збігається з тим, яке виявили на зброї з місця злочину. 13 січня поліція озвучила деталі про підозрюваного. 

Нагадаємо, увечері, 30 жовтня 2017 року неподалік селища Глеваха Київської області невідомі обстріляли автомобіль Аміни Окуєвої та її чоловіка Адама Осмаєва. Від вогнепальних поранень Аміна загинула, Адам потрапив з пораненнями в лікарню. 

Поділитись: