Колишня виконувачка обов'язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун вважає, що гідним кандидатом на посаду голови Національної служби здоров'я України для міністра охорони здоров’я Максима Степанова стане «ручна та лояльна йому людина».

Про це Супрун написала на своїй сторінці у Facebook.

«Хто стане «достойним» кандидатом за версією Степанова? Ручна та лояльна йому людина, яка буде виконувати його вказівки, не буде сперечатися і доводити, що міністр та його команда не розуміють суті змін. Призначати нову людину на цю посаду — вкрай небезпечне рішення, що ставить під загрозу прозору та чесну діяльність незалежної інституції, тобто здоров’я та життя мільйонів українців», — зазначила вона.

Вона нагадала, що Кабінет міністрів сьогодні, 22 травня, оголосив про новий конкурс на посаду голови НСЗУ, однак вказані там вимоги, за словами Супрун, не дають можливості податися на конкурс фахівцям з НСЗУ чи ззовні, оскільки однією з вимог є досвід не менше трьох років на керівних посадах у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення. Водночас, як уточнила ексміністерка, НСЗУ існує з 2018 року. 

«І найкраще, що конкурс оголошено сьогодні під кінець дня, а прийом документів триває лише до вечора 25 травня (це понеділок). Це пряма атака на незалежну державну інституцію і зухвала спроба поставити в НСЗУ «свою» людину», — додала вона.

Як повідомлялося, уряд у новому конкурсі вказав, що термін подачі документів закінчується у понеділок, 25 травня.

Кандидат має відповідати таким вимогам:

  • освіта — не нижче магістра;
  • досвід роботи — не менше семи років;
  • досвід роботи на посадах державної служби категорії «А» чи «Б» або на посадах не нижче керівників структурних підрозділів в органах місцевого самоврядування або досвід роботи на керівних посадах у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення — не менше трьох років;
  • вільне володіння державною мовою та іноземною мовою, яка є однією з офіційних мов Ради Європи (англійська та/або французька).

Нагадаємо, у січні 2020 року відбувся конкурс на посаду голови НСЗУ. Три претенденти після співбесіди з Комісією з питань вищого корпусу державної служби мали пройти співбесіду з міністром охорони здоров'я.

Однак 20 травня міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що він відхилив усі кандидатури на посаду голови НСЗУ і мав сам визначити, кого туди поставити.

НСЗУ створили в межах медреформи у 2017 році. Вона контролює всі виплати у сфері охорони здоров'я та обирає лікарні, які отримуватимуть гроші від держави.

Поділитись: