«Ситуація критична вже до краю».

Національна суспільна телерадіокомпанія України перебуває у критичному стані через недофінансування

Про це в коментарі Громадському повідомив голова правління НСТУ Зураб Аласанія.

Він сказав, що на НСТУ «ситуація критична вже до краю».

За словами Аласанії, державний концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення уже надсилав до НСТУ офіційного листа про припинення мовлення через борги.

«Минулої суботи ледь втримав концерн РРТ і вони продовжують  погрожувати, що цієї суботи (22 вересня) це може статися. В понеділок виходять вже всі межі».

Зураб Аласанія сказав, що держава ніяк не втручається в ситуацію, не дивлячись на те, що прем’єр-міністр Володимир Гройсман неодноразово обіцяв дофінансування «Суспільного мовлення».

За його словами, в бюджеті на 2019 передбачені кошти на роботу НСТУ, але в 2018 році дофінансування телерадіокомпанії не передбачається.

На питання про те, які антикризові заходи передбачаються в компанії на тлі такого становища, Аласанія сказав, що про якісь конкретні заходи він ще не може нічого сказати, того що їх має вибрати і затвердити Наглядова рада НСТУ.

Водночас видання theБабель з посиланням на власні джерела повідомляє, що 20 вересня відбулася зустріч керівного складу НТСУ з головою та представниками правління телерадіокомпанії з метою обговорити можливі антикризові заходи.

За інформацією видання, на зустрічі озвучили численні варіанти економії, в тому ж числі відпустки за власний кошт для керівництва та працівників компанії, відключення одного з каналів, введення триденного робочого тижня і повернення в ефір платних привітань.

Андрій Сайчук, генеральний продюсер «Суспільного мовлення» звинуватив видання «theБабель» у викривленні фактів про нараду керівників НСТУ. 

Коментуючи фразу «Андрій Сайчук висунув пропозицію відключити канал UA: Перший» з вищезгаданої публікації, Сайчук пише:

«[Я] казав, що якщо мої аргументи не переконливі і економити будуть на зарплатах виробничої команди і контенті, то краще вже нічого не виробляти, оголосити про страйк і цілодобово транслювати стрім цього страйку — що було б ще більшою економією і, до того ж, сильним ходом в сенсі отримати розголос навколо нашого жорсткого недофінансування. І, так, остання теза була, швидше іронією. В підсумку дехто вирішив, що я закликаю до страйку, а з цієї публікації тепер виходить, що я закриваю канал».

У вересні повідомлялося, що уряд пропонує збільшити фінансування суспільного мовлення у 2,3 рази.

9 липня НСТУ заявила, що Україна вперше не братиме участі в дитячому пісенному конкурсі «Євробачення» через недофінансування суспільного мовника. Пізніше в НСТУ заявили, що проведуть конкурс на Євробачення, однак в режимі онлайн.

 

Поділитись: