УКРАЇНА

Сутички на протесті під Радою: дві людини затримані, порушено кримінальні справи

20 червня, 2018 17:12
УКРАЇНА/Сутички на протесті під Радою: дві людини затримані, порушено кримінальні справи
Зберегти
Вигляд
Поліція затримала двох чоловіків у справі про сутички під Верховною Радою 19 червня, де відбулась масова акція протесту шахтарів, чорнобильців та афганців.

Поліція затримала двох чоловіків у справі про сутички під Верховною Радою 19 червня, де відбулась масова акція протесту шахтарів, чорнобильців та афганців.

Про це повідомляє прес-служба Національної поліції.

Один із затриманих — 26-річний мешканець Дніпропетровської області. Він під час сутичок під парламентом застосував газовий балончик проти поліцейських, унаслідок чого правоохоронці дістали опіки очей.

За цим фактом слідчі порушили кримінальну справу за частиною 2 статті 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу). Стаття передбачає позбавлення волі на термін до 5 років.

Другий затриманий — 49-річний уродженець Кіровоградщини, який чинив опір поліції. Щодо нього порушили справу за статтею 342 (Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону). Стаття передбачає позбавлення волі на термін до двох років.

19 червня під будівлею парламенту зібралися до тисячі протестувальників — шахтарів, чорнобильців та афганців. Акцію організували, зокрема,  незалежна профспілка гірників та союз воїнів Афганістану.

Шахтарі на протесті вимагали ухвалити законопроект Михайла Бондарчука, який передбачає збільшення фінансування державних шахт на 2,6 млрд гривень, а також ліквідувати заборгованість із зарплати.

Пізніше учасники акції протесту прорвали кордон охорони, однак всередину парламенту не зайшли.

Пов`язані новини