Урядовий пенсійний фонд Норвегії уперше в історії почне продавати свої активи, аби покрити дефіцит бюджету країни. Фонд володіє активами на 1 трильйон доларів — це найбільший показник у світі.

Про це заявив керівник Центрального банку Норвегії Ойстейн Ольсен, передає спеціалізоване видання Pensions & Investments. Таке рішення Ольсен пояснив низькими цінами на нафту (одна з експортних статей Норвегії) та пандемією коронавірусу, яка спричинилася до скорочення економіки країни.

«Це частина загальних рекомендацій, відповідно до яких у таких умовах можна витрачати більше. Очевидно, це добре, що в нас є такий простір для маневру, на відміну від решти інших країн», — цитує його видання.

Через коронавірус та низькі ціни на нафту уряд Норвегії був змушений витрачати більше, ніж планував (тобто збільшувати дефіцит бюджету). Очікується, що до кінця цього року дефіцит складе 20 млрд доларів (201 мільярд норвезьких крон). Тому розпродаж активів суверенного фонду може стати засобом стримування дефіциту.

Урядовий пенсійний фонд Норвегії було засновано в 1990 році. Він наповнюється за рахунок надлишкових прибутків із продажу нафти, наразі вважається найбільшим у світі: його активи оцінюють в 1 трильйон доларів.

Суверенними фондами (або фондами національного добробуту) називають державні інвестиційні фонди, фінансові активи яких складаються з акцій, облігацій, майна, дорогоцінних металів та інших фінансових інструментів.

У Норвегії станом на 9 травня виявлено 8070 випадків інфікування коронавірусом, із них 218 летальних, водночас 32 людини вилікувалися.

Станом на ранок 9 травня у світі зафіксували 4 млн 14 тисяч 436 випадків коронавірусного захворювання COVID-19. Серед них 1 млн 387 тисяч 230 людей одужали та 276 251 померли. Наразі інфікованими залишаються 2 млн 350 тисяч 955 людей.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: