Свідчення активіста Майдану Івана Бубенчика щодо вбивств силовиків 20 лютого 2014 року містять суперечності. Про це в інтеврю hromadske.tv  заявив слідчий ГПУ Олександр Юрчук, котрий займається справою про вбивства та поранення силовиків під час подій на Майдані:

«Бубенчик говорить, що він стріляв з консерваторії вранці 20 лютого. І застрелив, спеціально відібравши, двох командирів підрозділів. Але командири тоді не загинули, а загинули два рядових співробітники — військовослубовці. Він каже, що відбирав їх по жестикуляції — що жестами віддавали команди. Але насправді один з них взагалі сидів на сходах біля «Глобусу» і просто курив. Інший стояв у шерензі».

Нагадаємо, Іван Бубенчик був активістом 9-ї сотні Самооборони Майдану, з якої пізніше вийшов. У фільмі «Злам» — першому з циклу розслідувань «Слідами революції», — він заявив, що 20 лютого 2014 року стріляв у силовиків з консерваторії. У такий спосіб, за його словами, він сподівався змусити підрозділи «Беркуту» та Внутрішніх військ відступити з площі. Після виходу фільму Генеральна прокуратура України допитала Бубенчика у якості свідка, а також провела обшук у його помешканні.

«Його допитано, поки що як свідка. Під час допиту всі свої надані раніше в інтерв’ю дані він підтвердив. Але без будь-якої деталізації. Щоб робити якісь висновки — цього не достатньо», — зазначає слідчий Олександр Юрчук.

Сам Іван Бубенчик в інтерв’ю hromadske.tv підтвердив, що зустрівся зі слідчим і розповів свою версію подій на Майдані 20 лютого 2014:  

«Так, я з ними зустрічався, прокурор приїхав до мене у Львів. Він пояснив, що для процедури, для справи Майдану то було потрібно. І тому я з ним зустрівся і сказав все, що він хотів почути. Після цього до мене прийшла повістка. В повістці було написано «свідок».

Водночас Бубенчик зазначає, що досі не вирішив, чи готовий і надалі співпрацювати зі слідством у цій справі:

«На зустрічі з прокурором я йому пояснив, що між мною і ним є великий бар’єр, між мною, як представником народу України і ним, як представником злочинної системи. Бар’єр той побудував не я. І я йому пояснив, що через той бар’єр в мене немає бажання з ним зустрічатися».

В інтерв’ю hromadske.tv він також додав, що знає про існування закону про недопущення переслідувань учасників акцій протесту у листопаді 2013 — лютому 2014, або так званого «закону про амністію». Він не виключає, що скористається цим законом, аби вберегти себе від кримінальної відповідальності.

Хто саме може або вже скористався цим законом і чому, розповідає другий фільм із циклу розслідувань «Слідами революції»«Амністія». Він вийде в ефір hromadske.tv та UA: Перший 15 квітня о 21:45.

Поділитись: