УКРАЇНА

Свідок у справі «діамантових прокурорів» розповів про схему передачі хабара у $200 тис.

УКРАЇНА/Свідок у справі «діамантових прокурорів» розповів про схему передачі хабара у $200 тис.
Зберегти
Вигляд

Хабар у сумі 200 тисяч доларів так званим «діамантовим прокурорам» передавався трьома частинами з метою припинення незаконних перевірок підприємства «Чистий грунт» та ТОВ «Гідроекоресурс».

Про це в ході судового засідання Голосіївського районного суду Києва у справі за обвинуваченням в хабарництві колишнього заступника начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури Володимира Шапакіна та екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця повідомив один із інвесторів ТОВ «Гідроекоресурс» на прізвище Баранович, передає УНІАН.

«У квітні 2015 року ми зрозуміли, що всі юридичні засоби для захисту підприємства вичерпані, оскільки перевірки не припинялися, а прокуратура на скарги не реагувала, тому почали шукати варіанти вирішення проблеми. Я такі дії перевіряльників органів і прокуратури розцінюю як спробу спеціально знищити підприємство», – сказав він.

За словами Барановича, на зборах засновників підприємства було вирішено звернутися до Генеральної прокуратури України. Пізніше керівництву підприємства була названа сума «для вирішення питання» у 200 тисяч доларів.

Баранович сказав, що виплата проходила в три етапи. На першому етапі було сплачено 50 тисяч доларів для розблокування і зняття охорони з об'єкту, ще 100 тисяч передбачалося сплатити за закриття кримінальних справ, повернення документації, а ще 50 тисяч доларів мали бути передані по завершенню всіх процедур.

У 2015 році під час обшуку у Корнійця та Шапакіна були знайдені великі суми грошей, а також діаманти. За даними слідства, вони отримали хабар в розмірі 3 млн 150 тис. гривень.

Раніше суд надав охорону «діамантовому прокурору» Корнійцю.

Деталі попереднього допиту свідків у справі «діамантових прокурорів» читайте у публікації «В особливо великих розмірах: суд слухає свідків у справі «діамантових прокурорів».

Пов`язані новини