Слідчі ФСБ Російської Федерації підштовхують затриманого українця Юрія Солошенка змусити офіційний Київ обміняти його на заарештованих в Україні російських громадян.

Про це в ефірі hromadske.tv розповіла російська журналістка, правозахисниця Зоя Свєтова.

«Головні надії Юрій Солошенко, звичайно ж, покладає не на суд російський, а на Україну. На те, що Україна його обміняє, що буде здійснений обмін на тих російських громадян, які перебувають в тюрмах України. І він навіть дуже просить про те, щоб міністерство закордонних справ України направило це повідомлення в Московський міський суд, що його готові обміняти. Цю думку йому нав'язує російський слідчий ФСБ. Що дуже дивно, яке діло російському слідчому до того, чи збираються його обміняти, чи не збираються», — повідомила Свєтова.

Правозахисниця розповіла, що востаннє бачила його менше тижня тому. Він готується до суду, який має відбутися наприкінці вересні, через пару тижнів. Суд буде закритий, відбуватиметься Московському міському суді.

Юрій Солошенко — колишній генеральний директор українського оборонного підприємства «Знамено». Його затримали на території Росії в серпні минулого року. Чоловіка звинувачують у шпіонажі на користь України.

«Юрій Солошенко розповів мені, що він вже написав дві промови - і вступну промову, і останнє слово. Звичайно, зміст цих промов він мені не озвучив, але я так зрозуміла, що він буде говорити про свою невинність. До нього приходить консул Росії Брескаленко», — розповіла правозахниця.

«Ось це людина, за яку найбільше болить душа. Він літній, йому 73 роки, він себе дуже погано почуває, але тюремні лікарі кажуть, що оскільки він ще не вмирає, то звільнити завчасно, раніше того, як йому винесуть вирок, вони ніяк не можуть», — додала російська журналістка, правозахисниця Зоя Свєтова.

У Лефортовській в'язниці також знаходиться інший громадянин України — Валентин Вигівський, якого також звинувачують в шпигунстві. Він був затриманий на території анексованого Криму в Сімферополі 18 вересня 2014-го.

«Про його справу взагалі майже нічого невідомо. Суд у нього почнеться 29 вересня в Московському обласному суді. Абсолютно незрозуміло, чому саме в Московському. За логікою можна припустити, що йому інкриміную якісь дії, які він здійснив на території Московської області, але, наскільки я знаю, він ніколи не був в Московській області. Що дає мені підстави вважати, що ця справа також сфабрикована, як і справа Юрія Солошенко. Оскільки Солошенко говорить, що він ніколи не збирався шпигувати на користь України і взагалі його затримали за чиїмось доносом», — зазначила Свєтова.

Служба безпеки України заявляє про 11 українських громадян, які перебувають у місцях позбавлення волі на території Росії.

Читайте більше про українців, яких судять на території Росії в матеріалі Анастасії Станко «Кавказькі полонені».

hromadske.tv

Поділитись: