Російська правозахисниця Зоя Свєтова, у квартирі якої напередодні були обшуки, розповіла, що співробітники ФСБ Росії списали усі матеріали з її комп’ютеру.

Російська правозахисниця Зоя Свєтова, у квартирі якої напередодні були обшуки, розповіла, що співробітники ФСБ Росії списали усі матеріали з її комп’ютеру.

Про деталі обшуків вона розказала в ефірі Громадського.

За словами Свєтової, шість співробітників ФСБ вилучили флешки та старі комп’ютери дітей, але її робочий комп’ютер, де зокрема є інформація про колишніх та теперішніх українських політв’язнів, не забирали.

«У мене просто з комп'ютера списали всі мої робочі файли. І там, звичайно, були інтерв'ю з Савченко, але вони були всі опубліковані, нічого нового в моєму комп'ютері немає. Був один (зі співробітників ФСБ), який прекрасно знав і про справу Юрія Солошенко, ось вони з увагою гортали доповідь про українських політв’язнів, яку випускала Марія Томак зі своїми колегами. Ось вони її з увагою читали», — розказала Свєтова.

«Вони, наприклад, знайшли довіреність, яку мені видав Юрій Солошенко про те, щоб я отримала його мобільні телефони, мені дуже соромно, я досі не спромоглася прийти в Мосміськсуд, щоб забрати їх. Нічого з цього не взяли», — додала правозахисниця.

На думку Свєтовой, обшуки проводились у зв’язку з її професійною діяльністю.

28 лютого Слідчі РФ прийшли до Свєтової з обшуками. Повідомлялося, що обшуки в квартирі Свєтової тривають по справі «ЮКОСУ» та організації «Открытая Россия». Після 10-ти годин слідчі РФ залишили квартиру правозахисниці

Нагадаємо, у січні 2016 року, під час відкриття першої нинішньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, був представлений звіт під назвою «28 заручників Кремля».

У документі описані справи переважно громадян України, яких незаконно утримують в ізоляторах і в'язницях в Росії або окупованому Криму. Співавторкою цього звіту стала правозахисниця Марія Томак.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: