УКРАЇНА

Світова організація торгівлі підтримала позицію України у спорі з РФ щодо добрив

23 липня, 2018 10:31
УКРАЇНА/Світова організація торгівлі підтримала позицію України у спорі з РФ щодо добрив
Зберегти
Вигляд
Група експертів Світової організації торгівлі (СОТ) підтримали основну пропозицію України щодо права на запровадження антидемпінгових мит на імпорт російської аміачної селітри.

Група експертів Світової організації торгівлі (СОТ) підтримали основну пропозицію України щодо права на запровадження антидемпінгових мит на імпорт російської аміачної селітри.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

В той же час, там заявляють, що СОТ частково задовольнила вимоги Росії за її позовом щодо оподаткування митом продукції російської компанії «Єврохім».

«Групою експертів було прийнято рішення щодо недотримання українською стороною вимог СОТ щодо розповсюдження у 2014 році дії антидемпінгових заходів на групу компаній «ЄвроХім», на продукцію яких в 2010 році на підставі рішень суду було встановлено нульову ставку мита», — повідомляють у Мінекономіки.

Там також зазначають, що рішення СОТ щодо права країн-членів встановлювати митні обмеження на товари стало прецедентом.

Зокрема, мова йде про випадки виявлення неринкового характеру утворення ціни на імпортовані товари (через застосування різноманітних пільг, які уряд надає своїм виробникам, через що їхня продукція виявляється дешевшою за середньоринкову).

Раніше зазначалося, що уряд скасував заборону на ввезення в Україну аміачної селітри з Росії.

Нагадаємо, що у березні 2018 року уряд запровадив тимчасову заборону на ввезення мінеральних добрив з Росії.

Пізніше там повідомили, що Росія навмисне занижує ціни на добрива, що ввозяться в Україну та анонсували введення антидемпінгових мит.

Пов`язані новини