«Країни світу засудили насильство та закликали українських лідерів продовжувати рух до конституційних змін. Їхня мета – виконати зобов’язання у Мінську надати більше влади місцевому самоврядуванню, включно зі сходом України. «Вуличне насильство є неприйнятним за жодних обставин, тим більше насильство проти рішень обраного парламенту», - заявив міністр закордонних справ Німеччини. «У демократичному суспільстві невдоволення треба долати мирно та в рамках закону», - сказав заступник прес-секретаря Державного департаменту США Марк Тонер. «Ми закликаємо до повного розслідування причини насильства. І його винуватці повинні бути притягнуті до відповідальності»», - повідомляє про реакцію світу міжнародна служба «Радіо Свободи».

The Wall Street Journal пише, що «США та інші західні держави підтримали Україну у її спробах до кінця виконувати угоду про припинення вогню. Це робиться через перегляд конституції у надії на те, що так вдасться зупинити конфлікт, який триває понад рік та забрав життя понад 6 тисяч людей. Після голосування у понеділок віце-президент США Джо Байден та верховний представник Євросоюзу із питань закордонних справ Федеріка Могеріні похвалили Україну за підтримку законопроекту конституційних змін у першому читанні. Запропоновані зміни наділять місцеві адміністрації більшою автономією від Києва та включають окрему главу, де пропонується окремий закон для відновлення влади на контрольованих повстанцями територіях сходу України».

«Охоплені відчаєм десятки тисяч мігрантів та шукачів прихистку зараз розтікаються Європою. Її нездатність організовано прийняти людей може стати першим ударом по зобов’язаннях Європи стерти старі кордони. У понеділок це стало яскравим свідченням, коли австрійська влада зупинила рух транспорту з Угорщини та стала перевіряти автомобілі на наявність нелегальних мігрантів. Такий крок спричинив дорожні затори на 20 кілометрів. Дана операція може тривати протягом невизначеного терміну. Офіційним поясненням було, що влада намагається уникнути нового випадку масової смерті мігрантів схожого на той, що стався минулого тижня поблизу Відня. Тоді жертв було знайдено у невентильованому фургоні, який ніби то належав нелегальним перевізникам. На практиці дана операція означає те, що звичайна вільна подорож між Угорщиною та Австрією вже не є такою простою», - пише The New York Times.

«Десять тисяч ісландців висловили готовність розмістити у себе сирійських біженців після того як відома письменниця розгорнула кампанію у Фейсбук у відповідь на заяву уряду, що той може прийняти тільки жменьку людей», - пише The Telegraph. «Після того як минулого місяця уряд Ісландії оголосив, що може прийняти тільки 50 біженців із Сирії, Бриндіс Бйоргвінсдоттір закликала громадян висловитись на підтримку тих, хто потребує прихистку. За 24 години 10 тисяч ісландців написали у Фейсбук про готовність виділити частину власного помешкання для прийому сирійців і закликали уряд докласти більших зусиль. Населення Ісландії – 300 тисяч людей».

Поділитись: