Світові лідери привітали нового президента Тайваню з перемогою. У Китаї це назвали «втручанням у внутрішні справи»

Китай розкритикував США, Велику Британію та Японію за те, що ті привітали з перемогою новообраного президента Тайваню Лая Чін—те. Там вважають, що таким чином країни «втручаються у внутрішні справи» Китаю.

Про це пише Guardian.

Так, речник Державного департаменту США привітав тайванський народ «за те, що він знову продемонстрував силу своєї надійної демократичної системи та виборчого процесу».

У Міністерстві закордонних справ Китаю заявили, що слова речника американського Держдепу «серйозно порушують обіцянки США підтримувати лише культурні, економічні та інші неофіційні зв’язки з Тайванем».

Китайське МЗС звернулося по коментарі до Сполучених Штатів.

Велика Британія також привітала Тайвань з обранням Чін-Те. Міністр закордонних справ Девід Кемерон заявив, що результат є «свідченням яскравої демократії Тайваню».

Посольство Китаю у Великій Британії заявило, що «рішуче виступає проти неправильних дій британської сторони» і закликало британський уряд «припинити будь-які слова чи вчинки, які втручаються у внутрішні справи Китаю».

Втручанням у внутрішні справи в Китаї також назвали вітальну заяву міністра закордонних справ Японії Йоко Камікави. У ній він назвав Тайвань «надзвичайно важливим партнером та важливим другом».

Що передувало?

На президентських виборах у Тайвані переміг чинний віцепрезидент республіки Лай Чін-те з панівної «Демократичної прогресивної партії», яка відкидає територіальні претензії Китаю на острів.

Напередодні виборів Китай засудив Чін-те, назвавши його небезпечним сепаратистом, та закликав народ Тайваню зробити «правильний вибір». Пекін також неодноразово відкидав заклики Чін-те до переговорів.

Натомість Чін-те пообіцяв, що він збереже статус-кво у відносинах із Пекіном, але додав, що він «сповнений рішучості захистити Тайвань від загроз і залякування з боку Китаю».

Він також наголосив на необхідності співробітництва та діалогу з Китаєм на рівноправних засадах, щоб «замінити конфронтацію», хоча не навів конкретики.