Колишня «Українська православна церква Київського патріархату» заявляє, що не запрошувала жодних «світських осіб» на вручення томосу про автокефалію Нової української церкви 6 січня у Стамбулі. Так у церкві прокоментували Громадському інформацію про присутність на церемонії кримінального авторитета з Дніпра Олександра Петровського, відомого за прізвиськом «Нарік».

Користувачі соцмереж припускали, що до Стамбула чоловік поїхав нібито особисто на запрошення патріарха Філарета. Втім, у коментарі Громадському прес-служба Київського патріархату зазначила, що такого запрошення не було і ця інформація не відповідає дійсності

«Ця інформація жодним чином не відповідає дійсності. На запрошення Вселенського Патріарха офіційна делегація Церкви складалася з Митрополита Епіфанія, шести архієреїв, трьох священиків, одного диякона та двох іподияконів. Світських осіб у церковній делегації не було. Однак на заходах у храмі було багато священиків і мирян, які прибули самостійно», — повідомили у церкві.

Також у грудні 2018 року повідомляли про присутність Петровського під час молебню в храмі Різдва Пресвятої Богородиці у Дніпрі поряд із президентом Петром Порошенком та митрополитом Епіфанієм. Як повідомляв журналіст Юрій Бутусов, у минулому Петровський проходив за матеріалами МВС як лідер організованого злочинного угруповання.

10 січня Філарет у коментарі виданню UA:Рівне впереше прокоментував присутність Петровського у Стамбулі. Він заявив, що Константинопольський Патріархат запросив офіційну делегацію, проте ніхто не заперечував проти присутності на заході всіх охочих.

«Один із таких, хто побажав приїхати на це був і цей Петровський. Він же не один там був, там було багато. Він один із багатьох був присутній у храмі Святого Георгія при підписанні», — сказав Філарет.

Нагадаємо, про те, що Петровський був присутній у Стамбулі стало відомо після оприлюднення знімку прес-секретарем спікера Верховної Ради Андрія Парубія Андрієм Ковальовим у Facebook. На ньому помітно, що поруч із главою парламенту стоїть людина, схожа на Петровського. 

Поділитись: