Життя

«Світських осіб не було»: у церкві відповіли, чи запрошували на вручення Томосу «Наріка»

Громадське
Життя/«Світських осіб не було»: у церкві відповіли, чи запрошували на вручення Томосу «Наріка»
Зберегти
Вигляд
Колишня «Українська православна церква Київського патріархату» заявляє, що не запрошувала жодних «світських осіб» на вручення томосу про автокефалію Нової української церкви 6 січня у Стамбулі. Так у церкві прокоментували Громадському інформацію про присутність на церемонії кримінального авторитета з Дніпра Олександра Петровського, відомого за прізвиськом «Нарік».

Користувачі соцмереж припускали, що до Стамбула чоловік поїхав нібито особисто на запрошення патріарха Філарета. Втім, у коментарі Громадському прес-служба Київського патріархату зазначила, що такого запрошення не було і ця інформація не відповідає дійсності

«Ця інформація жодним чином не відповідає дійсності. На запрошення Вселенського Патріарха офіційна делегація Церкви складалася з Митрополита Епіфанія, шести архієреїв, трьох священиків, одного диякона та двох іподияконів. Світських осіб у церковній делегації не було. Однак на заходах у храмі було багато священиків і мирян, які прибули самостійно», — повідомили у церкві.

Також у грудні 2018 року повідомляли про присутність Петровського під час молебню в храмі Різдва Пресвятої Богородиці у Дніпрі поряд із президентом Петром Порошенком та митрополитом Епіфанієм. Як повідомляв журналіст Юрій Бутусов, у минулому Петровський проходив за матеріалами МВС як лідер організованого злочинного угруповання.

10 січня Філарет у коментарі виданню UA:Рівне впереше прокоментував присутність Петровського у Стамбулі. Він заявив, що Константинопольський Патріархат запросив офіційну делегацію, проте ніхто не заперечував проти присутності на заході всіх охочих.

«Один із таких, хто побажав приїхати на це був і цей Петровський. Він же не один там був, там було багато. Він один із багатьох був присутній у храмі Святого Георгія при підписанні», — сказав Філарет.

Нагадаємо, про те, що Петровський був присутній у Стамбулі стало відомо після оприлюднення знімку прес-секретарем спікера Верховної Ради Андрія Парубія Андрієм Ковальовим у Facebook. На ньому помітно, що поруч із главою парламенту стоїть людина, схожа на Петровського. 

Пов`язані новини